kedilerimden biri ishal olmuş.

bir süredir pek takip edemiyorum kedileri, hangisi olduğunu bilmiyorum o yüzden. şu an veterinere gitsem hangisi olduğunu bilmeden bir şey yapamam diyecek. ben de sürekli tuvaleti takip edemiyorum 4 taneler zaten hangisi giriyor hangisi çıkıyor belli değil. iki tanesinin beraber girdiği bile oluyor tuvalete.

yapabileceğim bir şey?
hareketlerinde azalma, iştahsızlık gibi şeyler yok hiçbirinde bu arada. sadece kaka kıvamı...

Popolarına bakın, ishal olanınki kızarıktır muhtemelen ve hatta dışkının kalıntısı bile kalmış olabilir.

  • onexey  (22.02.14 18:05:39)
hiçbirisinde bir şey yok...

  • mutevazi  (22.02.14 18:07:59)
O zaman hemen endişeye mahal yok. Belki tek seferlik bir durumdur. Bol su içmelerine özen gösterin yeter. Yarın da geçmezse ishal durumu takip ederek bulmaya çalışın.

Birde insanlardaki gibi bağırsaklarından ses gelir ishal olduklarında. Eğer kucağa gelip sevdiriyorlarsa kendilerini elinizi koyup ses, titreşim algılamaya çalışabilirsiniz.
  • onexey  (22.02.14 18:11:23)
kum kaplarını gözünüzün önünde bir yere koyun, birkaç saat bekleyin, elbet birileri yapacaktır.
biraz zaman ayırıp gözlemleyeceksiniz, başka çare yok.
salona falan getirip koyun tuvaletlerini.

hangisi olduğunu anlayınca eski yerlerine götürürsünüz.
  • blatta hiberna  (22.02.14 18:11:57)
hepsi odada sakin sakin otururken ortada balon patlatın, ishal olan kaçırıverir belki.

:(

şaka bi yana, başka bi etki yoksa ki dediğinize göre yok, ciddi bi durum olacağını sanmam. bir iki güne düzelmezse halsizlik gibi etkiler de ortaya çıkacaktır, o zaman anlarsınız hangisi olduğunu diye umuyorum.
  • icim urperiyor  (22.02.14 18:23:36)
tuvalete kamera koyun time-lapse yapan uygulamalar var 5-6 saatte tespit edersiniz.

  • zebragibi  (22.02.14 18:46:46)