Urfa gezisi

Selam canlar.
Haftasonu Urfa'dayiz. Nereye gidilir, neresi gezilir, ne yenir icilir, hediyelik ne alinir? Tesekkur ederiz.

  • rubiks cube  (22.02.14 10:42:54)
yazmıştım bayağı ama duyuruyu silmişler. bildiğim kadarıyla yazmaya çalışayım tekrar.

şimdi sabah gidin birecik'te kahvaltı yapın fırat'a karşı, ünlüdür. kelaynakları görün malum nesli tükeniyor.

oradan urfa'ya geçin. balıklı göl, balıklı gölün içinde zaten zaman harcarsınız çarşı gibi pasaj gibi gezilecek yeri var çünkü. ayn zeliha'da oturup bir çay için dinlenmiş olursunuz hem. ama bunları yaparken rehberiniz olsun. bilerek gezilmesi gereken bir yer. rehber yoksa da gitmeden önce internetten bakın saydığım yerlere.

balıklı gölden sonra eyüp peygamber'in sabır makamı var oraya gidin. su falan için orada da tabi söyleyeyim. şifalı diye geçer o su.

merkezde pasajlara gidin derler ama ben orada pek bir şey görememiştim. yine de söylüyorum ama.

bunun dışında urfa'da göbekli taş var. galiba harran'da emin değilim tam. dünyanın en eski yerleşim yeri diye geçer.

halfetiyi söylemeye zaten gerek yok. o meşhur suyun içinde kalan minareyi, rumkaleyi görürsünüz. tekne gezintisi yaparsınız.

bir de bilirsiniz siyah gül sadece halfeti ya da birecik'te vardır. tam hatırlayamadım ama sonuçta o da urfa'da.

nasıl unuturum, sevgi'de ciğer yiyin. gidip de yemeden dönmeyin.
  • uzunuzunilgi  (22.02.14 12:06:59 ~ 12:19:07)