araba aldım da içime sinmedi sanki

duyuruyu açma sebebim "oo on numara tercih yapmışsın bro" tarzı cevaplar alarak moral yüksetmek istemem sanırsam.

uzun uğraşlar sonucu, bütün gün koşuşturarak bir araba aldım. aslında citroen c-elysee 1.2 vti 2012 model 20.000 KM de bir araba beğenmiştim ve bunu alacaktım 30.000 liraya.

daha sonra etraftan "saçmalama lan o kadar para verip citroen'e mi binilir?" dediler ve bir yakınımızın yakınından (kendisi nakide sıkışmış) 2010 model 1,4 dizel 102.000'de toyota corolla aldık. çok ani gelişti gösterdik servise falan derken alıverdim aracı 30.000'e (piyasanın 3.000 tl kadar altı bir fiyatmış bu)

yine de 2012 model, sıfıra yakın bir araca binmek vardı sanırsam diyorum kendi kendime. citroen 2 airbag var ve crash test sonuçları yok. toyota 4 airbag falan ne bileyim yahu? iyi yapmışım dimi verin bir gaz da rahat uyuyayım ey duyuru

corolla'nın her türlü gideri var. sıkıntı yok, hayırlı olsun :)

  • flame of feanor  (21.02.14 23:16:23)
fransız arabasına bineceğime tofaşa binerim ucuz kurtulmuşsun citroen mitroen ne anasını satıyım mis gibi japon toyota ya çok süper de dizel için 100.000 4 senede biraz fazla ona bişi diyemicem...

  • kilimanjaro  (21.02.14 23:18:22)
c-elysee ve peugeot 301 ayni gibi biseydi.
toyota corolla daha iyi bir arac. kilometresi biraz fazla ama temizse cok dert edilecek birsey degil. bence de mantikli bi karar.

  • dengesiz pamuk  (21.02.14 23:19:07)
araba dediğin aleti japonlar üretir hocam. sen kafanı yorma.

almanlar araba dediğin aletten biraz fazlasını üretir, o ayrı konu. (vw, opel hariç)
  • icim urperiyor  (21.02.14 23:27:51)
En kötü ihtimal 2. Elde gideri var, citroen i satmak için çok beklerdin

  • kreider  (21.02.14 23:29:27)
abi super secim yapmissin, ortaligin amina koymussun. kafana takma. citroen araba degil, bedavaya verseler benzin doker yakarim. toyota bir araba degil bir yasam bicimi. helal olsun sana. yuru beee.

  • yonge and bloor  (21.02.14 23:34:33)
fransız arabasına bineceğime tofaş'a binerim diyen kardeşlerimin otomotibillerin tarihçesini pek bilmediğini düşünüyorum. citroen'e bok atmak demek, Milan ne lan ligde 9. takım nasıl büyük olur? demek gibidir.

Neyse soruya cevaba gelelim. c-elysee 1.2 vti ile aynı para olduğu için corolla bana da daha mantıklı bir tercih gibi geldi.
  • godsparticle  (21.02.14 23:39:52)
Dunyada otomobili almanlar yapar. Elektronigi japonlar yapar. fransizlarin arabasina da hatununa da binilmez. Peugeot citroen filan bunlar araba degil cacik. Toyata arabami eh idare eder. Citroenden filan cok cok iyidir. Toyotanin dizelindr 100 bin km filan kilometre deil. Duzenli bin bakimli bin 400 bin 500 bin km
motor omru var simdiki arabalarda. 2010 eski bi araba sayilmaz. Toyota turkiyede ceyrek altin gibi istedigin zaman zarar etmeden satarsin. İyi bi tercih yapmissin. Ben volkswagen ciyim. Japon arabasina binmem ama yineliyorum citroenden cok daha iyidir toyata. Toyata kalmaz yolda. Demisler.

  • kenar  (22.02.14 00:05:36)
Citroen'e para verilmez, yazık olur. Çok daha iyi bir seçim olmuş, hem sıkılırsanız satması da çok daha kolay olur.

  • johan sebastian  (22.02.14 00:43:05)
ben olsam ben de corolla'yı alırdım.

  • xenophobe  (22.02.14 01:23:54)
millet ezberlemiş toyata sağlam arabadır cartır curtur. eski arabaları cok sağlamdır ona bir şey demem fakat 2008 sonra çok bozdu hele son çıkan modeli tam bir hayal kırıklığı ama bizim millet gözü kapalı alır. citroen itin götüne sokulcak araba değildir milletin fransız düşmalığının kurbanı olmuş ve şu durumda toyata fena değil.

  • mrthany  (22.02.14 01:25:09)
bence ikinci el almak canını sıkmıs biraz. ben de olsam sıkılırdım. ve citroen alırdım. ama boşver olmuş bitmiş bıraz kullan sonra sat bari.

  • akare  (22.02.14 01:28:34)
Japonu al ve düşünme bile. Doğru tercih, güle güle kullan.

  • Nocturne  (22.02.14 01:32:47)
corolla çok daha iyi bir tercih için rahat olsun. 2012 modeli de bende var gayet güzel seçim.

  • ozdek  (22.02.14 09:31:31)
japon candır. altın bileziktir.

  • vincenzo  (22.02.14 09:52:55)
doğru tercih yapmışsın. o etrafındakiler iyi ki uyarmış seni.
toyota d-4d lerin tek sıkıntısı motorun yağ yakması. onun dışında çok güzel araba.

  • battal gemalmaz  (22.02.14 10:28:14)
içine sinmediyse 31-32000 liraya satılığa koy. satılana kadar binersin hem de kar etmiş olursun.

  • anection  (22.02.14 11:17:19)
toyotanın oldugu yerde citroenin lafi bile olmamali.

  • slalom  (22.02.14 12:35:05)