skt 04,03,14 olan yumurta

çok acıktım sadece peynir ve yumurta var dolapta. herhalde 10 gün oldu yumurtayı alalı. 10günde hiç yemedim. yenir mi? bir hafta durunca bana bozulmuş gibi geliyor. ne olur yensin ya :(

Çıkıp alma şansınız neden yoktur?

Bildiğim kadarı ile 1 hafta süresi var .
  • colorwithnotexist  (21.02.14 18:45:38 ~ 18:45:55)
skt si mart ise yenir işte, nie kasıosun ki :))

  • camino real  (21.02.14 18:46:51)
tuzlu suya koy, dibe batıyorsa tazedir, arada yüzüyorsa 3 4 günlüktür, yüzeyde kalıyorsa bayattır at gitsin.

  • cruseo  (21.02.14 18:47:54 ~ 18:48:22)
colorwithnotexist gibi bildiğimden dolayı skt'ye güvenmiyorum. emin bir cevap isteğim bu yüzden.

  • kırmızıkaşekaban  (21.02.14 18:48:17)
4 marta daha çok yok mu? neyini soruyorsun?

  • madeleine elster  (21.02.14 19:01:22)
Yenmemesi konusundaki kanıya nasıl vardın ?

  • sapkasiz cikmam abi  (21.02.14 19:02:47)
ben yerim, yemisligim vardir hic de bisi olmamistir. daha skt ye 15 gün var.. dolapta 1 hafta duran yumurtaya bisi olmaz.. normalde dolaba yumurtlamiyor ya bu hayvanlar.. oraya gelene kadar ne badireler atlatti o yumurta. marta kadar yenir..
bisi olursa karismam :)

  • pollyx  (21.02.14 19:38:43 ~ 19:39:35)
o skt'ler kafaya göre yazılmıyor. bi ton deneyden geçiyor ürünler sırf onu yazabilmek için. neyin kafası ki bu? uygun şartlarda sakladıysan (ki dolap gayet uygun) tabii ki de yenir.

  • devilred  (21.02.14 20:10:20)
tamam arkadaşlar vurmayın öldüm. alın hepinize de tik.
ben cevabı vereyim: yumurta tazeliği testini yaptım cruseo sayesinde. yumurta yarı bayat yarı taze. bana da tik.

  • kırmızıkaşekaban  (21.02.14 20:19:36)
o skt olayı en erken tarih hatta. meyve sularında da açıldıktan bilmem kaç gün sonra tüketin diyor ki bayaaa kısa bir süre ben bir haftayı bile geçiriyorum içiyorum falan bir şey olmuyor onlar genelde millet yiyip ölürse başımıza iş kalmasın diye fazla garantici oluyorlar yazarken. yoksa hep dolapta saklandıysa ohoo hiçbir şey olmaz. ben bir aylık yumurta yedim kaç defa.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.02.14 20:22:24)