Türkiye de internet girişimciliği

Watsappa 16 milyar dolara facebook tarafından alınmış.Bu çok ciddi bir para ,türkiye de böyle büyük bir internet girişimcisi var mı ? Fikir ile zengin olanlar ?

gittigidiyor -> ebay sayılır mı?

ekonomi.milliyet.com.tr
  • tzum_tzum  (21.02.14 15:08:18 ~ 15:21:06)
ne kadar peki alınmış ?

  • lawist  (21.02.14 15:09:23)
itiraf.com olabilir belki.

  • sutlu nescafe  (21.02.14 15:18:19)
Turkiye'den cikma uluslararasi basari yakalamis internet sitesi hic bilmiyorum acikcasi. Yerel girisimlerin de 16 milyar dolar gibi manyak rakamlara ulasmasi pek mumkun degil. En son en ciddi yatirimlardan biri (web yatirimi olmasa da), crytek studyo actiydi istanbul'da, ne yaptilar ne ettiler bilmiyorum.

  • fortisvita  (21.02.14 15:19:28)
Yurtdışında ki siteleri türkiye'ye uyarlayanlar dışında yok.

Girişimci olsa bile yatırımcı, altyapı ve ülkenin durumu engelliyor her açıdan.

Whatsapp türkiye'de büyümeye kalksa yerli yatırımcı bulması mümkün olmazdı.
  • christopher nolan  (21.02.14 15:20:39)
Peki,Türkiye de evrensel boyutta ulaşmış büyük bir girişim neden yok ?

  • lawist  (21.02.14 15:21:35)
Abd ve belki biraz Avrupa'da ki girişim imkanları o kadar iyi ki, neredeyse her fikri buralarda kuruncaya kadar önceden görüp deniyorlar aslında. Bu sebeple buralardan büyük şirket çıkması pek mümkün görünmüyor.

  • christopher nolan  (21.02.14 15:27:38)
girişimcilik denen şey, farklı bakışlar ve ruh hali isteyen birşey, afganistanda niye IT alanında bişey çıkmıyorsa, ya da Suudi lerde neden çok yenilikçi şeyler çıkmıyorsa türkiyede de nedeni benzer.
dükkan, köşeyi dönme, çok iyi bir fikrim var ama evde acun izliyorumla olmuyor sanırım. genel olarak çalışkan olup olmamakla alakalı biraz millet olarak.
türkiye sokak ortasında kameraların önünde gençlerin öldürüldüğü ve suçluların yargılanmadığı bir ülke, o sebeple, fikri ve sınai haklar, özgürlük, girişimcilik vs konuların konuşulmaması, konuşulmadığı içinde gelişmemesi normal bence. internet kalmayacak yakında ki girişimciliği olsun.
  • tresrichesheures  (21.02.14 15:36:23)