Doktorada 2 yılda bitmeyen dersler?

Merhaba duyuru,

Geçen dönem kural değişmiş, artık seminer dersi tek dönem açılacakmış. Benim 4. dönemim, bu kural değişikliği hiçbir yerde duyurulmadığından ve danışmanım da kuralı bildiği halde beni uyarmadığından son döneme bırakmıştım. Şimdi ders açılmıyor diyorlar.

2 yılda derslerin ve seminerin bitmesi gerekiyormuş ve 5. yarıyılda yeterliğe girmek gerekiyormuş. Ama atılma da kalktı. Ben ne yapacağım bu durumda?

atılma kalktı olayı şöyle; programdan atılmıyorsun ama intibaka kalmak mı ne diyorlar, başa dönüp tüm veya bazı dersleri tekrar alman gerekiyor. yani bir nevi atılıp otomatik olarak yeniden kabul edilmek gibi.
bu dediğim master için geçerli ama doktora için de aynıdır bence, yine de bilmiyorum.

  • mezzosprite  (21.02.14 09:13:51)
üniversiteden üniversiteye değişir bu durum. siz en iyisi enstitü müdürünün veya enstitü sekreterinin yanına gidip ondan detaylı bilgi alın.

bi de bazı üniversitelerin yönetmelikleri bazı dersleri dışardan almanac onay verebiliyor. onu sor. ama bu dersi dışardan alabilir miyim diye sormayın çünkü direct hayır diyeceklerdir. onun yerine bu dersi dışardan almama mani olan yönetmelik maddesi hangisi çğrenebilir miyim diye sorun. önüne bir madde çıkaramazlarsa gidip o dersi başka bir üniv.den alabilirsin ama çok çabuk olman lazım çünkü çoğu üniv. kayıtlar bu haftalarda (belki dde bugün) bitiyor.
  • yemrem  (21.02.14 09:45:46)