ukraynadaki olaylar, sag sektor vs

simdi ukraynadaki bu olaylar once ab yanlisi gruplar tarafindan baslamisti, insanlar ab`ne girelim diyordu. simdiki durum hakkinda bilgi verebilecek olan var mi? kimilerine gore yonetimdeki bozulmaya karsi bi durum ve insanlar ozgurlukleri icin (gezi gibi) katiliyor bu eylemlere, kimilerine gore fasist guclerin eylemleri bunlar. sag sektor bu protestocu grubun icinde tam olarak nasil bi konuma sahip? farkli farkli goruslerden kaynaklar da verebilirsiniz sevinirim.

  • adrenokortikotropik  (20.02.14 20:46:48)
Farklı kaynak: Odessa'da kartlaştığım ve mailleştiğim bir kız var. Sosyal siyasal görüşlerini falan bilmem, konuşmamıştık hiç. Daha önce işte Ukrayna olayları için üzüldüğümü, orada olanları anladığımızı (Gezi vs) falan söylemiştim, dikkat edin vs dedim, o da biz uzağız gerçi Kiev'e, burası sakin ama evet çok kötü bakalım ne olacak demişti.
Dün olayların ciddileşmesi üzerine mail attım dedim çok üzücü haberler, umarım sen ve ailen iyisindir diye. O da şöyle dedi "Many people on maydan get money, they don't fight for any idea. That is the problem. Somebody wants this revolution to continue. The city center is ruined! Then the government will say to us that it takes a great amount of money to reconstruct Kyiv. And they will put this money taken from paying taxes into their pockets!"

  • whoosie  (20.02.14 21:30:48 ~ 21:31:05)