[]

Mızıka ve ukulele

Merhaba dostlar iki sorum olucak aslında.

Yaklaşık 1 ay önce mızıka sahibi oldum. Her gün belli aralıklarla pratik yapmaya çalışıyorum. Nota bilgimi geliştirdim ve bend yapmaya başladım. Youtube videolarından çalıştım ama sistematik olarak yapamadım bunu. Şimdi napayım, var mı bilgiğiniz youtube hesapları sistematik bir şekilde kendimi geliştirebileceğim?

İkinci sorum ise ukulele hakkında. Bazı videolar gördüm ki, mızıka ve ukulele birbirine çok yakışıyor. O yüzden ukulele de öğrenmek istiyorum. Bunu ne zaman yapayım, yani mızıka bilgimin daha gelişmesini mi bekleyeyim? Bu arada daha önce gitar çalmadım, çok zorlanır mıyım ukulele çalmayı öğrenirken?

Bu da mızıka ver ukulelenin birlikteliğine bir örnek :)
www.youtube.com
Baya çok soru sormuşum. Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

 
mızıka konusunda üstad bir amca; www.youtube.com
dersleri var attığım linkte.

ukulele hakkında bir şey söyleyemeyeceğim.

ukulele yerine gitar çalmayı öğren bence. mesela;
www.youtube.com
www.youtube.com

gibi gibi...
  • papillon7  (19.02.14 23:36:55) 
mızıka tek başına bile yeterli bence :)
ukulele pek zor bir enstrüman değil öğrenirsin, önce mızıkayı geliştir bence.

  • r_u_h  (19.02.14 23:58:03) 
2009'da benzer bir mızıka / armonika sorusuna vermiş olduğum cevabı üşenmeden buldum, kopipeyst yapıyorum:

"işte tam benlik bir soru! aman tanrım! :)

www.harmonicaclub.com
www.harpinanawhinin.com
www.harmonicatunes.com
www.harptabs.com
www.squidoo.com
www.harptab.com
freeharmonicalessons.com
www.harmonicasessions.com
coast2coastmusic.com
www.davegage.com
www.harmonicabreeze.com

diatonik armonikadır sizinkisi. (bkz: diatonic harmonica) youtube'da da "KudzuRunner", "OZHARP", "jpallen", "12gagedan", "learnharmonica", "PlayHarmonicaEasily"'nin videolarına bakabilirsiniz. bu arada key'i hangisi armonikanızın? C ise eğer, gayrisabit fikir'in yazmış olduğu gibi ses verir. aynen onun söylediği gibi tutacaksınız bu arada.

ben de birkaç ay önce heves edip başladım, sorularınız olursa cevaplayabilirim :)

edit: jasonricci'nin videolarına da bakın derim youtube'da. çok ilginç bir tarzı var"

(bu arada elime armonika almayalı yıllar oldu. gelip geçici bir hevesti benimkisi.)
  • moroff  (20.02.14 02:20:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.