İnsanlar Para bulunca çok mu değişir ?

İnsanlar zenginleşnce çok mu değişiyor davranışları ..Bilmiyorum ama geçen yetenek sizsinizi izlemeye gittim.Acun oraya pijama ile gelmişti.Bir de seyirci ile pek muhatap olmuyor ,alenen orta yerde esniyor ağzını kapatmıyor ,yani baya kibirli davranıyordu .Tv deki gibi pek sempatik değildi.İnsanlar parayı bulunca böyle mi olur ? :)

nereden geldiğine, ne kadar görgülü olduğuna bağlı.
cahil bir aileden gelip, sıfırken zirveye çıkarsa elbet sapıtır.

ama biraz da olsa para görmüş, oturmayı kalkmayı bilen aileden gelen insanda o denli saçmalama olmaz muhtemelen.
sonuçta parayla yaşamayı bilmek de bir meziyet.
öğrenilmesi gereken bir şey.
vizyon lazım.
  • blatta hiberna  (17.02.14 13:30:30)
yetenek sizsiniz gibi programları izlemeye giden biri olarak o adamı eleştirecek konumda değilsiniz. o, parasıyla öyle belki; ama siz parasızlığa ek olarak bir de böylesiniz. daha acıklı sizin pozisyonunuz.

  • kmtetrfn  (17.02.14 13:54:04)
@kmtetrfn boyle bir konum için sizden onay mı alıyoruz ? Sizin kendinizi üstün görme kıstasınız bu tür programları izlememek mi ? Açıkcası ben de öyle düzenli izleyici değilim öyle rast geldi arkadaşlarla gittik.Burada bir soru soruyoruz ya düzgün cevap verin ya da insanları aşağılamayın.

  • lawist  (17.02.14 15:07:59)
Kültür seviyesi artmadan, zenginlik seviyesi artıyorsa; bahsettiğiniz durum daha çok geçerli olur. Maalesef insanlar hesap etmedikleri paraları kazanırken aynı zamanda paralel ölçüde kültürlenemiyorlar. Dolayısıyla ortaya bu sonuçlar çıkıyor. Bahsettiğiniz şey tam olarak kültür seviyesi ve para eşitsizliği arasındaki bağlantı ile alakalı.

  • pandispanya  (17.02.14 15:11:32)