[]

internet hızı ve sopcast kalitesi

Gençler selam, sopcast üzerinden belgesel izlemeye çalışıyorum. Elimde 2000 kbps ve 5000 kbsp lik linkler var, bağlantı hızım da 3 mbit (10 mbitten düşürülme). 2000 kbps lik görüntüyü izlemeye çalışırken arada karelenme ve donma oluyor, bunun sebebi bağlantı hızının yavaşlığından mı yoksa yayına çok fazla talep olmasından mıdır ?
 
3mbit ile 2000kb/s download yapamazsın ki, 400kb/s civarında kaldırır.


  • armagan  (16.02.14 15:31:05) 
Speedtest i mbit değil de kbps olarak yapsana bi.


  • armagan  (16.02.14 15:32:13) 
2605 kbps çıkıyor speedtest


  • bonjurkes  (16.02.14 15:44:29) 
Mobilden eski testlerime baktım. bende 2.65 olanın karşılığı 330 kbps çıktı ama :(

Dün ben 3mbit ile 1000 kbps izleyemedim mesela :/
  • armagan  (16.02.14 16:00:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.