Hayatıma heyecan katacak bir şey

Monotonluktan kurtulmak istiyorum. Hobi, uğraş, aktivite önerilerinizi alayım lütfen er kişisi için.

Para biriktir, çoğheycannı!

  • compadrito  (14.02.14 19:50:23)
karanlık odaya başlayın. çok zevkli.

  • durme  (14.02.14 19:51:50)
deltakanatla ucmayi ogrenin bulundugunuz yerde varsa&maddi durum elveriyorsa

  • babamasoliimbananickaldirsin  (14.02.14 20:01:53)
delta kanat olmazsa yamaç paraşütünü denemenizi öneririm. Ayrıca müziğe de başlayabilirsiniz.

Bir de yaşadığınız şehirdeki barları ve meyhaneleri keşfedin düzenli olarak. en güzeli sosyalleşmek.
  • corwin  (14.02.14 20:11:04)
Yaşınızı, nelerden hoşlandığınızı, bulunduğunuz şehri filan bilmemekle birlikte genel şeyler sıralanabilir:

- maket uçak yapımı, model tekne, gemi vs yapımı türü şeyler
- ilgi duyduğunuz bir dili öğrenmek
- bir müzik aleti çalmayı öğrenmek
- ilgi alanlarınıza yönelik dernek, klup vs yerlere kaydolmak ve devam etmek
- bulunduğunuz yerdeki çeşitli kurslara katılmak (kariyere yönelik olanlar ve olmayanlar - size kalmış)
- spora başlamak
- bu ne kadar heyecan katar bilmem ama manen doyum sağlayabilir: bulunduğunuz yerdeki çocuk esirgeme yurtlarındaki çocukları ve huzur evindeki yaşlıları sıklıkla ziyaret etmek. Misal çocuk yurtlarında gönüllü olarak anne/baba olunabiliyordu bildiğim kadarıyla, abi/abla olursunuz hiç değilse.
- gene bu bağlamda çevrenizdeki yoksul çocuklara ücretsiz ders vermek, derslerine yardımcı olmak. Çevrenizde yoksa belediyeye başvurulabilir, yeter ki insan istesin.
  • cymbelina  (14.02.14 20:38:48)
porno arşivi yapmaya başlayın. i1.kym-cdn.com

  • saim  (14.02.14 20:55:39)
@cymbelina yazdığın 'aktiviteler' dertsiz adamı da dert sahibi yapar.

  • kertenkelebek  (14.02.14 20:57:57)
Dert de güzeldir bazen:) Çamur atmak niye? Adama "otur da örgü, elişi öğren" demedim. Monotonluğun çaresi illa extreme sporlarla mı uğraşmaktır? Değil. Ha, ama bakış açısı buysa, belirtsin o zaman ona göre cevaplar gelir. Herşeyi geçtim, spor, müzik, dil öğrenmek, maket - bunlar neden dert sahibi yapsın insanı?

Dert sahibi yapmayacak(!) ufuk açıcı, gerçekten bir şeyler ifade eden başka alternatifler varsa yazarsınız, sevabına.
  • cymbelina  (14.02.14 21:15:33)
başlıkta hayatıma heyecan katacak bişey dediği için;
- maket uçak yapımı, model tekne, gemi vs yapımı türü şeyler
- ilgi duyduğunuz bir dili öğrenmek
- ilgi alanlarınıza yönelik dernek, klup vs yerlere kaydolmak ve devam etmek
- bulunduğunuz yerdeki çeşitli kurslara katılmak (kariyere yönelik olanlar ve olmayanlar - size kalmış)
- spora başlamak
bana pek heyecan katar gibi gelmedi:)
müzik aleti ehh belki.
Motorsiklet alıp binsin bence.
  • kertenkelebek  (14.02.14 21:30:37)
Başlığın altında da "Monotonluktan kurtulmak istiyorum. Hobi, uğraş, aktivite önerilerinizi alayım" demiş. Bu açıdan bakarsanız yazdıklarım gayet de uygun cevap olarak.

"bana pek heyecan katar gibi gelmedi:)" - zaten size öneride bulunulmadı, kendi bakış açınızdan heyecan verici gelmemesi sizin sorununuz.

Ayrıca gönüllü faaliyetlere dair de "bu ne kadar heyecan katar bilmem ama manen doyum sağlayabilir" diye de belirttim.

Siz kendi algınıza göre öneride bulunun, eyvallah. Ama laf kalabalığına da gerek yok. Konu anlaşılmıştır bence - en azından- umarım.
  • cymbelina  (14.02.14 21:41:16)
"bu ne kadar heyecan sağlar bilmem ama..." dediklerine bir şey demedim zaten. baktıysan görmüşsündür...

Neyse ya konu anlaşıldı.
Ben son bir öneride bulunayım: kağıttan gemiler yapıp küvette yüzdür oddyseus dostum. Muazzam bir şey:)
  • kertenkelebek  (14.02.14 21:47:38)
karanlık oda +1

  • kablelvuku  (14.02.14 21:48:12)
Kimseye kimseye laf atmasın. Başlık haricinde içerikte dediğim gibi uğraş aktivite önerisi de istedim. İlla extreme bir şey olmak zorunda değil.

  • oddyseus  (14.02.14 23:48:16)
dota oyna

  • qazwsx  (15.02.14 00:24:27)
kumar oyna. ama öyle sayısal 2 liralık iddaa kuponu falan değil. hayatını etkileyecek büyüklükte paralarla kumar oyna, rulet, blackjack, poker, spor bahisleri...maaşını çektiğin gün tüm paranı rulette siyaha bas, bi poker masasına dal yada bir takımın galibiyetine oyna. eğer bundan daha heyacanlı bir şey varsa o da rus ruleti oynamaktır. aksini iddia edene itibar etme.

  • 726490  (15.02.14 00:37:01)
evcil hayvan al. oyun oyna. yemek yapmayı öğren.

  • analord  (15.02.14 00:38:05)