grafiği düzeltirken yazı kalitesinin bozulması (photoshop, illustrator)

Selamlar,

Matlab'da çizdirdiğim bir grafiğin (matlab'da yapamadığım için) bir eksen çizgisini biraz silmem gerekiyor. Photoshop ve illustrator'a atıp oradan yapmayı deniyorum ama yazı kalitesi düşüyor.

Grafiğin kalitesi için hiç düşmeden nasıl yapabilirim bunu ?

Copy paste yerine place ile yapıştır diyenler olursa, onunla da deniyorum ama yine kötü sonuç alıyorum.

Ayrıca tiff, jpeg, emf; hiçbirinde olmadı.

Teşekkürler.

grafiğin çözünürlüğü? dosya formatı nedir?

  • safepassage  (14.02.14 15:10:12)
grafiği istediğim şekilde export edebiliyordum matlab'dan. tiff, jpeg ve emf denediklerim arasında.

çözünürlüğe şu an bakamıyorum ama word'e attığımda (doğrudan matlab'dan) son derece kaliteli oluyor. hani bilirsiniz belki, word'de zoom yaptıkça kalitesi düşük olanlarda metin kalitesi gittikçe bozulur ya, bende böyle bir şey olmuyor mesela.
  • puc  (14.02.14 16:19:07)
photoshopta farklı formatta kaydederken (jpeg gibi) kaydetme kalitesini sorar. onu maksimuma çekip deneyin. benim aklıma o geldi.

  • john lee hooker  (14.02.14 16:26:26)