çaylak sayısı arttıkça geriliyorum

anlamadığım birşey. mesela sözlükte çaylak oluyor millet, onlar çaylak oldukça ben geriye gidiyorum. şimdi diyeceksiniz ki önceki nesiller 10 entry girip sizin önünüze geçiyor. ama bu farklı. benden sonra 2 binden fazla 10 uncu nesil çaylak oldu. benim sıra da 2 bin kişi geriledi. ben acaba sözlüğün en sonunda mıyım ? bir de ne zaman yazar olacağız ya? 3 ay oldu.

1 buçuk senedir bekleyenler var, 3 ay hiçbir şey değil. bide on ve onbirinci nesil çaylak isen bekleme süren daha da uzar.

  • rectoa  (18.05.09 23:15:03)
yazar falan olmaycaksın o yüzden boşuna sayma. askerde bile her gün kalan günlerinden bir gün düşer ama ekşide ööle bi durum yok=) belki toplu alım falan olursa ssg nin 50. doğum günü falan ayağına o zaman alırlar bizi de.

  • rentts1  (18.05.09 23:15:23)
2 yıl mı ? ya çaylak konusunda bence adaletsizlik var. benden sonra çaylak olan benden önce yazar yapılıyor. bu konuda bir değişiklik olmaz mı ? adam sırf üst nesil diye kafasına göre takılıyor nerdeyse. 1 haftada geri geleni gördüm. hayır bir de o değil. 9 bininci sırada başladım. 21. bin oldu suan . nasıl iştir anlamadım.

  • karamuratbenim  (18.05.09 23:17:16)
@hoochie woman çaylaklık konusunda soru sorulduğunu biliyorum. aramaya da inanıyorum. ama millet çaylak oldukça bizim sıra geriliyor. 1 inci nesilde çaylak olsa 10 uncu nesil de olsa geri gidiyoruz. ne iş anlamadım.

  • karamuratbenim  (18.05.09 23:19:48)
oncelikle benim de sinirimi bozan bi durum bu..
isimlerini vermeyim, bir çok yazar var.. onuncu nesil sabırtaşılar bunlar..
ben dokuzuncu nesil sabırtaşıyım.. yani sözlüğe kayıt tarihim onlardan önce.. onlar 31 aralık 2007 den sonra kayıt oldular.. ben önce kayıt oldum..

aynı tarihlerde tekrar çaylaklığa düştüğümüz onuncu nesil sabırtaşı bu yazarlar şu anda sözlükte fink atmakta.. tekrar yazarlığına kavuştular..
  • fuck milk get beer2  (18.05.09 23:22:21)
@fuck milk get beer2 hay gözünü seveyim işte söylemek istediğim şey bu :) 5 tane bu şekilde yazar biliyorum 10 uncu nesil sabırtaşı.

  • karamuratbenim  (18.05.09 23:23:18)
bu soru daha önce onlarca kez soruldu o bir yana, soranlardan biri de yine sizsiniz.

hedef aldığınız kişiler nereden baksanız 5-6 yıldır sözlükte olan kişiler. takdir edersiniz ki bir öncelikleri var.
  • deckard  (18.05.09 23:31:22)
@deckard bu çaylak olayının bir sistemi var mı ? yoksa moderatörlerin insiyatifine mi kalmış? yani okuyup teyid ediyorlar da. şöyle bir hesap ettim 40 bin çaylak olsa 1 -1.5 yıl sürüyor. ama çaylaklar yazar yapıldıkça çaylak sayısı azalması lazım gün geçtikçe. benim ki sürekli geriliyor. ya moderatorler bana kıl ya da takip etmiyorlar :)

  • karamuratbenim  (18.05.09 23:39:55)
40.000 tane çaylaği bir anda yazar yapsalar bu server kaldırmaz ki.. o meşhur "server too busy" uyarısını verir..
hadi server kaldırsa bile sözlük sözlüklükten çıkar.. sol frame'de bir başlık en fazla 3 saniye tutunabilir..

şu hali ile çok iyi sözlük.. günü 2300 küsür başlık ile kapatıyor.. ilerleme hızı iyi.. reklam geliri iyi.. her şey istenildiği gibi.. yeni yazara ihtiyaçları yok gibi..
bu sebeple günde en fazla 10-20 yazar onaylarlar.. 20-30 tane de çaylak yaparlar.. sen de gerilersin her gün 10 ar 10 ar..(sayılar 3 aşaği 5 yukarı değişebilir tabi)

ne zaman 21 aralık 2008 gibi günlük başlık sayısı 1200 falan olur, hoppp "ssg doğmuş lan bugun ehehe" derler bi toplu yazar alımı yaparlar..
"ssg'nin doğumu falan bahane, işin ticari yönü şahane"..
  • fuck milk get beer2  (18.05.09 23:47:32 ~ 23:52:37)
modların psikopata bağlaması lazım "uzun vadede" yazar olabilmemiz için.. kısa vadeyi zaten geçtim.

bence yazın paso kenara atın. yazarlık onaylanınca sözlüğe flood yaparsınız.
  • beni boyle sev seveceksen  (19.05.09 00:25:37)
Sen 3 ay bekleyince dayanamaz olmu$sun ben 9 ay beklemek zorunda kaldım.Sabır Sabır :)

  • beleg  (19.05.09 11:26:05)