Kredi Kartı Borc Taksitlendirmesi ile İlgili Bir Soru

Arkadaşlar, herkese selamlar ve iyi geceler...

Ben 4 ay öncesine kadar çalışıyordum, sonra işten ayrıldım, yani şu anda işsizim...
Kredi kartına da 4253 TL borcum var...
Her ay kredi kartının asgarisini ödüyorum ama ana borç duruyor yerinde...

Geçen bankaya gittim, "benim bütün borcumu 4-5 taksit, artık ne kadar taksit yapıyorsanız taksitlendirin ve kartımı kapatın" dedim..
Ama bana "siz borcunuzu düzenli ödüyorsunuz, size taksitlendirme olmaz, en az 2 ay borcunuzu ödememeniz lazım ki taksitlendirme yapalım" dediler...

Şu aralar işsiz olduğum için kredi de çekemiyorum...

Benim bu kredi kartını taksitlendirme imkanım var mı?
Bu banka ve kredi kartları konusunda çok cahilim,
ne yapmam gerekiyor?

Teşekkürler

taksitlendirmek ya da diğer adı ile borç yapılandırmak karlı olmayabilir. yapılandırmada da banka senden güzel bir oranda faiz alıyor aslında. ve asgarisini ödediğinde sadece faizi ödemiş olmuyorsun yani ana borç durmuyor azalıyor sürekli.

bu borca taksitlendirme yapsa 10a bölerek aylık 500tl gibi bi rakam çıkaracak zaten sana. kabaca kullandığın kartın faizi ve her ay %25 lik ödeme ile kaç ayda borcun kapanacağını hesaplayabilirsin.
  • orpheus  (14.02.14 00:01:14 ~ 00:02:06)
asgari ödeme oranın katlanarak artacağını bilmelisin, taksitlendirme yapmak zorunda kalacaksındır yüksek ihtimal, kredi kartının işsizliğe karşı sigortası bulunmuyor muydu?

Bir de kaç aylık taksitlendirme falan istiyorsun, şu anki borçlarının bir ksımı taksitlidir bir kısmı değildir, mesela bankayı arayıp bazılarını taksitlendirme seçeneği falan var mı diye ve bazılarına borç erteleme yapılabilir mi diye sorabilirsin bence?
  • atom karincanin torunu  (14.02.14 00:05:52)
@orpheus
@atom karincanin torunu

teşekkürler arkadaşlar cevabınız için...
dediğim gibi kredi kartı ve bankacılık konusunda çok cahil bir adamım...

------
@orpheus,
evet biliyorum bu durumu. taksitlendirme de olsa banka güzel bir faiz alacak benden...
ama 4000 küsür liranın asgarisi 1000 küsür lira geliyor... her ay 1000 küsür lira vermek, işsiz olduğum için (ve babadan falan istemeye utandığım, isteyemeyeceğim için) ödemekte zorlanıyorum... benim amacım "şöyle 500 lira civarı taksitler olsa da ödesem ve borcu kapatsam" şeklinde bir arzu...
zaten her ay asgarisini ödeyebilecek kudreti kendimde görsem, taksitlendirmeye falan girmem... taksitlendirme yerine karta hiç dokunmam, her ay taksit öder gibi asgarisini öderim, borcu kapatırım... ama asgarisi 1000 lira geldiği için asgarisini ödemekte zorlanıyorum, onun için taksitlendirme istiyorum...
yani bu dediğini biliyorum zaten dostum... ama problemimi ve isteğimi şimdi daha detaylı anlatmış oldum ;)
------

@atom karincanin torunu,
muhtemelen senin dediğin gibi yapacağım arkadaşım... benim de aklıma gelen çözüm buydu zaten....
kredi kartımın işsizliğe karşı sigortası vardı, evet... ama işten ayrılan ben olduğum için bu sigorta devreye girmedi...
evet borçlarımın bir kısmı taksitli alışveriş... mesala 450 küsür liraya takım elbise, 200 küsür liraya ayakkabı, 1500 küsür liraya telefon almıştım... onlar hep taksitli alışveriş ve onların taksitleri devam ediyor...
o dediğini ((( mesela bankayı arayıp bazılarını taksitlendirme seçeneği falan var mı diye ve bazılarına borç erteleme yapılabilir mi diye sorabilirsin bence ))) bir sorayim bankaya dostum..
sormaya devam edebilirim buradan...
çünkü --50. kere diyorum belki ama-- bankalar, bankacılık, kredi vs. konularda çok cahilim, ama bankacılık denilen mevhumun nasıl bir şerefsizlik üzerine kurulu olduğunu biliyorum... kandırılmak istemiyorum, 1 kuruş bile olsa... korkum bundan...

------
saygılar ve teşekkürler...
  • appdata  (14.02.14 01:02:03 ~ 01:03:30)