procrastination ne illet bir sey ya.

3 haftadir ogrenemedigim 2 konuyu seyi sinava yarim saat kala 15 dk da ogrendim ne gicik bir sey bu. sinava 3 hafta kala ogrenecek sevki nasil bulacagim?
sinava girmeden bir kac bira icesim geliyor mesela daha iyi calisiyor sanki kafa ama yogun bir sekilde eksik konu kapatmak gerekiyor sinavda rahatlamis olmak iyi de sinavdan once rahatlamamak lazim :D konulari bitirip hizlica icsem mi la. yok ya sonra sarhos oluruz gulerim falan amfide rezil oluruz olmaz vazgectim

bu arada procrastination in en iyi cevirisi erteleme hastaligi mi oluyor? sozluklerde erteleme geciktirme falan yaziyor sadece. bence hastalik. aptallik hastallik ikisinden biri

Öncelikle procrastination kelimenin aslı.
Kaytarma deniliyor ama hastalığa da dönüşebilir dediğiniz gibi.

  • whoosie  (13.02.14 22:36:42)
@whoosie benim kafa baya kaymis evet, tesekkurler.

kaytarma degil ya. kaytarma bi isi dogru duzgun yapmama, kotu yapma. oyle degil mi?
  • babamasoliimbananickaldirsin  (13.02.14 22:39:33)
Hayır, kaytarmak bir işi yapmaktan kaçınmak demek.

  • whoosie  (13.02.14 22:40:33)
efenm bu konuda bir video izlemiştim şimdi artık hatırlamıyorum ama youtube'da procrastination diye arayınca mutlaka çıkıyordur.

bu husustan kurtulmanın öncelikli yolu, kendinizin, her zaman için kendiniz olduğunuzu unutmamanız. yani gelecekteki siz de, sizsiniz. bunu aklınızdan çıkarmayın. gelecekteki kendinizi amele gibi önceden borçlandırıp, gelecekteki kendinizi bu hale getirmek istememeye odaklanacaksınız. birkaç kere de bunu gerçekleştirirseniz aşağı yukarı bir disipline sahip olabileceğinize inanıyorum.

bunun yanı sıra, nietzsche tarafından bakarsam, babayı gerçekleştireceksiniz, sürünün.
  • sanal hayvan  (13.02.14 22:41:51)