Tercih hangisi olmalı?

Merhaba eksi duyurucular;

İki tane fotograf makinası var ve birisinde ;Elektronik Vizör 14MP 18x Optik Zoom, diğerinde ;16 MP 26X Optik Zoom var. İkisi de aynı marka ve yarı prof makina ? Fiyat farkı 20lira gibi..

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

merhaba. ben olsam megapiksele, digital zoom a bakmam objektifi büyük olana (daha çok ışık alır) optik zoom'u yüksek olana yönelirim.

  • libertine  (13.02.14 19:58:44)
fotoğraf makinesinde çok fazla değişken var ama asıl bakman gereken şey ortaya çıkan fotoğraf kalitesi. kağıt üzerinde daha çok megapiksele sahip, daha çok zoomlu, daha pahalı, daha iyi görünen makinenin fotoğraf kalitesi diğerinden kötü olabilir. işlemcisi, sensörü, çipleri, mercek kalitesi falan çok etkiler. en iyisi ikisiyle çekilen fotoğrafları karşılaştırman.

zaten 60cmx40cm poster çıktı almadıkça 14mp ile 16mp arasındaki farkı anlayamazsın.
  • r_u_h  (13.02.14 20:21:05 ~ 20:29:59)