aliexpres kargosu gümrük vs

Takip/Barkod nosu RC394162175CN şeklinde olan bir aliexpress siparişim var.
ptt.gov.tr ve turkiye.gov.tr de farklı şeyler var. ekran görüntüleri ekte.
bu kargoda toplam 11 dolar olan 2 tane plastik kolye var.
bu kargo ne zaman gelir, nerededir? gümrük vergisi vs yazıyor bazı internet sitelerinde. 11 dolarlık alışverişe ne gümrüğü vereceğim?

ptt nin sitesinden yurtdisi gonderi takibine tiklayin sayfanin alt kisminda biraz. oraya gonderi nosunu yapistirip arati nerde oldugu cikiyor hemen china yaziyor veya kadikoy yaziyor vs. gonderenler gumruge takilmamsi icin gerekli seyleri yaziyorlar.10 kadar paketim geldi son bir ayda. yalniz kargo bedava oldugu icin biraz uzun suruyor tabii.15-20 gun gibi. cok severim aliexpress i ve kullanirim merak etme sorunsuz gelecek paketin ozetle:)

  • true2701  (13.02.14 13:12:16)
birde ptt de cikmiyorsa aliexpress sayfanda shipping gerceklesti diye gelen mesajda cin ptt sininde linki var orda dene turk ptt web sayfasinda cikmiyorsa...

  • true2701  (13.02.14 13:15:30)
ptt'de çıkıyor. sorun İstanbul UKİM'de torbadan alındı halinde olması

  • i like dance and i like romance  (13.02.14 13:31:19)
siparişi vereli kaç gün oldu bilmem de ben kıyafet söylemiştim anca 4 haftada geldi. 11 dolar için de vergi falan vermezsin.

  • pokerface  (13.02.14 15:12:14)