Çok çok acemi bir photoshop sorusu

Evet soru başlığımdan ve sorduğum sorudan da anlayacağınız gibi acemi bir photoshop kullanıcısıyım, ya da öğrencisi.. Aşağada linkini verdiğim şekli kabataslak hallettim yalnız tek sorun o içersindeki koyu gri halka renkler.. Bu halka renkleri photoshopta hangi aşamalardan sonra elde edebilirim ?

img301.imageshack.us

soruyu biraz daha açabilir miyiz?

  • kobuzchu kiz  (18.05.09 20:31:16)
en genelden alayım o zaman.. Web tasarım kursuna gidiyorum.. sınıfta toplu olarak bir monitör çizdik photoshop üzerinden.. sorduğum soru da çizdiğimiz monitörün alt destek kısmı.. diğerleri az çok aklımda olmasına rağmen bu alt kısımda bahsettiğim o gri halkayı bir türlü yapamadım.. İşte alt kısmın birleştiği monitör çizimi de bu :

img301.imageshack.us

Dediğim gibi bunu sınıfta çizdik.. Ben şu an gördüklerimden ve anladıklarımdan yararlanarak kendi başıma bir kere daha çizmek istiyorum ama dediğim hususta takıldım.
  • joehigashi  (18.05.09 20:39:44 ~ 20:40:49)
yanlış anlamadıysam eğer :)

önce, brush'ı kullanmak için keskin kenarlı bir fırça seçin, 5 px olabilir mesela.

(yeni bir layerda)ellipse tool'la o gri halkanın olması gereken yere gri elips'in uzun çapı kadar bir çember çizin, elips çizerseniz perspektif veremiyoruz, o yüzden çember çizdik... (içi dolu olmayacak, sadece "path" çizeceksiniz.) bu pathi çizdikten sonra, sağ tıklayıp "stroke path" deyin. açılan pencereden brush dediğimizde (stimulate pressure seçili olmayacak) başta seçtiğimiz brushla dolduracak çemberin kenarlarını.
sonra da bu çemberi ctrl+t (free transform) ile distort ve perspective seçenekleriyle istediğiniz açıdan göreceksiniz.

daha kısa çözümleri de var gibi gelyor ama, bu geldi aklıma :)
  • kobuzchu kiz  (18.05.09 20:54:35)