Fotograf makinesi tasimak

nefis bi canon dslr aldim, simdi abidik gubidik sorunlar yaratiyorum kendime. en onemlisi bu makineyi disarda tasimanin en iyi yolu nedir merak ediyorum. lens inin ayrilarak konuldugu cantada mi, voltran seklinde konulan bi cantasi var mi, yoksa boynuma takip turistlik mi yapsam bilemedim, tecrube kokan veya yaratici oneriler ..

oncelikle hayirli olsun. bana da nasip olsun diyorum, nihahah.

neyse, para sorunu yoksa eger super metal case'ler var.
parca parca ayirip koyuyorsun icine. sarsintidan, darbeden her bi$eyden koruyor.
tavsiye ederim.
  • sourlemonade  (29.05.07 00:00:10)
ben de onu diyorum iste, tak cikar ayar yap konuyu ayni seye ikna et kovalan falan ugrastiriyo, vakit aliyo diye dusunuyorum ama ote yandan belki de gerekliligi budur, benim istedigim yanlistir. emin olamadim bir turlu

  • turkish tekila  (29.05.07 00:23:36)
herhangi bir ayar gerekmez, yani bildigim kadariyla boyle.
lens'i tak, manuel kullaniyorsan cekim yaptigin zaman ayarlarsin o kadar.
onun di$inda ekstra bir $ey varsa bilmiyorum, bilen varsa ogrenmek de isterim.
  • sourlemonade  (29.05.07 00:29:21)
hayırlı olsun... objektif takılı iken makinayı taşıyabileceğin ve dış etkenlere gayet dyanaıklı fotoğraf çantalar bulunmakta lowepro olsun lamborghini(evet çanta markası ve mükemmeldir) olsun... zaten lensi tak çıkar yüzünden sensor tozlanacağından en iyisi sürekli lensi takılı bırakmaktır... öyle bir sorun olmasa dahi aletin kendisine lens sürekli takılı kalmalı ki bir konu çıktığında takmakla uğraşma...

ama etrafta boynunda makina ile dolaşma özellikle çekim için dolaşmıyorsan... hem uzaylı muamelesi görürsün hem de gasp a davet çıkar...
  • dirk pitt  (29.05.07 01:58:15)