pasaport bilet vize sorunsali

pasaportumda gecerli schengen vizesi var ancak pasaportum da ki soyismim baska,
alinan bilet ile pasaportum tutuyor.

ancak suan pasaportumu yenilersem soyismim de degisecek.

bu durumda bilet ve pasaport farkli oldugunda alanda herhangi bir sorun cikar mi?

Check-in'de sorun çıkarabilirler. Neden aynı soyadla almadın bileti?

Evlenme durumu söz konusuysa evlilik cüzdanı yardımcı olabilir belki.
  • cakabo  (12.02.14 14:29:46)
22sinde gidecegim yarın defteri yeniletsem yetisir mi acaba?

  • Mügüs  (12.02.14 14:37:29)
benim pasaportum 5 gün de geldi araya hafta sonu girmesine rağmen, ilçe emniyetten başvurmuştum

  • zeytinyaglicinseddi  (12.02.14 14:44:57)
evlenme/boşanma durumu ise evlilik cüzdanı veya boşanma bişisi (ne belgesi vardı onda unuttum, teyzem ve bir arkadaşım öyle halletti işini boşandıktan sonra) yeterli.

  • pokerface  (12.02.14 14:50:54)
durum su, 22 si prag-viyana 2 mart dönüs schengen var
ancak sonrasinda isler karisiyor evlilik sebebiyle pasaportu yeniletmem,
ingiltere 23 mart - 30 mart arasi seyahat haliyle vize almam lazim
11 nisan 30 nisan cin vize almam lazim
7 mayis 14 mayis almanya schengen bitiyor tekrar almam lazim

yardım edin a dostlar! nasil hepsini yetistirebilirim?
konsolosluklarda ki evraklar evli ve soyisim degismis gözükecek, haliyle pasaportu da yeni isteyecekler :(
acaba simdi 1 hafta varken önümde pasaportu degistirsem mi diyorum??
ama bu seferde prag a gidemezsem scarim!! (isle ilgili tüm bu geziler)
  • Mügüs  (12.02.14 15:00:10)
işte yeni istemiyorlar sanırım. eğer 10 yıllık pasaportun var ve hala uzun bir kullanım süresi varsa yanına evlilik cüzdanı ekleniyor sadece.

not: en son kasım ayında yeni evlenen arkadaşım bu şekilde ingiltere vizesi aldı. daha önce de shengen almıştı.
  • pokerface  (12.02.14 15:05:59 ~ 15:07:00)