[]

İçinizden çalışmak gelmediğinde

kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?
 
kulaklığı takıyorum, açıyorum güzel müzikler, mümkünse hareketli falan. alıyorum yapmam gereken işi de karşıma, pıtır pıtır yapıyorum genelde. ama bazen de müziğe kaptırıyorum kendimi...


  • loveinaflipbook  (11.02.14 08:26:30) 
Paşa paşa pomodoro tekniği kullanıyorum. Olay zaten "25 dakika kesintisiz çalış, sonra 5 dakika mola ver" üzerine kurulu. Öyle bir ciddiyet olduğunda ben kolay motive olabiliyorum ama bazı arkadaşlarım da "Zaten o 25 dakikada çalışamıorum, sorun orada" diyorlar. Ben şu anda Pomodoro'nın 5'indeyim htta :)

Bazen toplu pomodoro yapıyoruz, o zaman da ona Shut Up and Write deniyor. Biri konuşmaya kalktığında ona kesecekmişiz gibi baktığımızdan kimse konuşmaya yeltenmiyor. Ya çalışıyorsun, ya da hayal kuruyorsun; kaçışın kalmıyor.

Çalışırken ya müzik, ya daha önce 30 kere izlediğimden bir daha bakmamı gerektirmeyecek film veya dizi dinliyorum. Çok çok stresli bir iş ise kafamı havuz problemi gibi düşünüp dolan kısmı boşaltabilmek için Banu Alkan, vb kullanıyorum. Şu anda da radiotuna.com 'da bir online radyo dinleye dinleye çalışıyorum.

Internet çalışmamı engelliyorsa, eskiden cold turkey diye bir program vardı, (eksisozluk.com ) onu kullanıyordum ama formattan sonra bir daha bulamadım onu. Orası benim irademe kaldı artık. Yine de onun benzeri programlar var. Atıyorum Facebook'tu, Sözlük'tü, Duyuru'ydu, giriyorsun sitenin adını ve yasaklı olmasını istediğin saat sayısını; o süre boyunca istesen de giremiyorsun.

Bazı çok sevdiğim cafe gibi birtakım yerler var, haftasonu gibi ise onlara kapanabiliyorum. Hatta iki çalışıp, bir kitap okuyup mutlu olabiliyorum.

Benim 5 dakika bitmek üzere, döneyim artık.
  • aychovsky  (11.02.14 08:36:49 ~ 08:39:12) 
etmiyorum. çalışmıyorum, kendime izin veriyorum:)


  • elma salyangozu  (11.02.14 08:38:10) 
Çalışmıyorum. Ta ki keyfim yerine gelene kadar.


  • pandispanya  (11.02.14 08:41:49) 
Kutuphaneye gidip tipcilarin yanina cokuyorum.
Adamlar yorulmuyor , sikilmiyor

  • cecilia  (11.02.14 09:54:21) 
işi bırakıyorum. yenisini arıyorum.


  • namus ninjası  (11.02.14 10:21:58) 
edemiyorum. depresyonun dibine vuruyorum. yumurta kapıya dayandığında mecburen yapıyorum gerekeni ama bazen kurtarmaya yetmiyor. sevdiğim bir iş yapmadığım için zaten içimden çalışmak pek gelmiyor.


  • tiny penny  (11.02.14 11:10:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.