yurtdışı çıkış harcı

iyi geceler. şubat ayı sonunda erasmus kapsamında yurtdışına çıkacağım. d tipi vizemi aldım. bazıları uzun süreli vize olduğunda harç ödenmiyor denmiş. doğru mu bu acaba yoksa harç ödeyecek miyim ben?

ödeyeceksin.
harç dediğin yurt dışı kış pulu* değil mi? 15 -20 lira bir şey. evet, ödeyeceksin.

  • jimjim  (09.02.14 22:32:38)
senelerdir 15 TL.

  • conta  (09.02.14 22:36:48)
odeyeceksin. bir ara arttirmaya calistilar yalnis hatirlamiyorsam ama son itiraz mi geldi, dondu mu bi yerlerden 15 sabitte kaldi. yilda 1 defa oduyorsun, her cikisinda da degil yani sakla o pulu eger donup tekrar cikacaksan 2-3 ay sonra.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (09.02.14 22:44:24)
sadece orda oturumu olanlar ödemez. erasmus yerine bütün üni hayatın boyunca orda olcak olsan orda oturum kartını aldıktan sonra ödemezsin oturum kartın olmadığı sürece ödemek zorundasın

  • ozymandias10  (09.02.14 23:02:12)
oturum izni olanlar odemiyor, d tipi vizede ben odemistim sonra oturum kartini alinca turkiyeye gidip gelirsen odemezsin. erasmustayken de gitmezsin zaten :)

  • babamasoliimbananickaldirsin  (09.02.14 23:02:31)
15 tl ama damga basılıyor çıkarken, defalarca kullanamıyorsun kanımca

  • crax109  (09.02.14 23:42:38)
hmm eft birden fazla kullanilmiyormus ancak tekrar cikarken turkiye'den eger son 1 yil icinde 6 ayinizi yurtdisinda gecirdiyseniz muaf olurmussunuz oturum iznine gerek olmadan. benim kafa burdan kaynakli karismis.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (10.02.14 00:09:27)