Zenmate vs VPN vs etc.

Bu zenmate bir çeşit vpn midir yoksa sadece ip değiştiren uyduruk bir eklenti mi? FAQ kısmını okudum ama tatmin olmadım. Şu yasa muhabbetinden beri nette yazıp çizmek için düşünür olduk!

Özet: Zenmate'i nasıl bilirsiniz?

iyi biliriz.
vpn'in çalışma prensibiyle aynı diye biliyorum ama detaylı bilgim yok. dns vs. dokunmadan yasaklı sitelere büyük hız kaybı yaşamadan girebiliyorum. sadece, bazı siteler bazen açılmayabiliyor, ona dikkat ettim.

  • baba jo  (08.02.14 01:47:12)
valla ben kullanıyorum; ama çok kurcalamadım. ne olduğunu da tam bilmiyorum. büronun firewallu sapıkça önüne gelen siteyi yasakladığı için kullanmaya başladım. herhangi bir hız kaybı yok, son derece memnunum.

frankfurt üzerinden bağlanıyor gözüküyorum. uluslararası siteler almanca edisyonuyla açılıyor, ip'm almanya'da gözüküyor filan. ama gerçek bir koruma sağlar mı emin değilim. ev kullanımı için private internet access'e geçicem sanırım.
  • starborn  (08.02.14 11:26:00)
dün yükledim. yasaklı sitelere girebiliyorum. ama girdiğimiz siteler gözüküyormu bilmiyorum. bide ücretli olacakmış sanırım yakında.

isviçre'den selamlar.
  • xu  (08.02.14 11:58:56)
hem ip'ni değiştiriyor hem encrypt ediyor. faq gayet açıklayıcı.
kullanıyorum aylardır, gayet iyi.

ücretli olması gibi bişi de yok, yine faq'ta yazıyor. ücretsiz seçeneğin trafiği kısıtlı olacak sadece, 50gb falan gibi muhtemelen ayda.
  • hjarteblod  (08.02.14 12:01:51 ~ 12:03:02)
@ hjarteblod encrypt ne demek oliği ?

  • xu  (08.02.14 12:13:59)
@xu, şifreliyor yani senin internet erişimini. devlet göremiyor yani senin hangi siteye girdiğini; zenmate'e bağlandığını görüyor sadece. orda ne yaptığını goremıyor.

  • hjarteblod  (08.02.14 13:16:57)
vpn değildir çünkü vpn bu değildir.

vpn, bilgisayar ağlarıyla ilgili bir konu. işletim sisteminin altyapısında çalışıyor. bu programlar proxy hizmetini yürütüyor.

vpn dediğimiz hotspot shield olur, spotflux olur. hatta bilgisayarı bağlayıp oyun oynadığımız hamachi de vpn kurulumu yapar.
  • fusion2dx  (08.02.14 19:26:51 ~ 19:53:27)