[]

Amerika'dan Türkiye'ye koliyle kitap taşımak

Amerika'dan Türkiye'ye taşınacağım ve ciddi miktarda kitabım var. Bu kitapları (ve bir kısım başka eşyaları) olabilecek en ucuz şekilde Türkiye'ye göndermek istiyorum. Bahsettiğimiz şey 50 kg civarında bir veya iki koli olacak muhtemelen. Hızı hiç önemli değil, benim aklıma gemiyle göndermek geldi.

Boston'dan nasıl bir yol izleyebilirim bunlar için? Önerebileceğiniz bir firma veya yöntem var mı? Bir de bunlar şahsi mal, gümrüğe takılma ihtimali var mıdır yine de?

Çok teşekkür ederim.

 
2009da iki koli kitap yollamistim. usps'in en ucuz gonderme sekliye yolladim. 2-3 ayda ulasmisti turkiye'ye. ucuzdu diye hatirliyorum.


  • little miss rejectee  (07.02.14 22:01:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.