Pringles Ve Domuz Yağı

Bu işlere normalde takmam isteyen istediği ürünü yesin ama bili verilsin.

Carrefour'dan iki adet pringles aldım ve öylesine içindekileri okurken karşıma şu resim çıktı ;
imgim.com

Sorum şudur bu ürünün içerisinde domuz yağı olduğunu anladım.
Peki bu ürün neden domuz ürünleri arasında satılmıyordu?
Neden bir uyarı yoktu?
Ve buna karşı nasıl bir işlem yapılabilir?

Tekrar belirtiyorum isteyen istediğini yesin ama İslam dini ağırlıklı bir ülkede bu ürün satılıyorsa yanında domuzdan elde edilmiş katkı maddesi olduğunu belirtmesi gerekmez mi?

zorunlu edit:

bazı ateist yobaz arkadaşlar şahsıma hakaret etmiş , kendilerini çok zeki sandıkları için kaçırdıkları nokta kutunun üzerinde yoktur yazmaması.

yan tarafında da yoktur yazmıyor baskı hatası olduğunu duyurudaki bir arkadaş ile çözdük.

bir kez daha gördük ki ateist insanda çok güzel yobaz oluyormuş.

üzerinde yazıyor? baya baya üstüne yazmışlar daha ne yapsınlar ki yani? yasal olarak gerekli olan içerik uyarısını yapmış adamlar. üzerine domuz resmi yapıştırıp domuz şeklinde düzenlenmiş raflarda satacak hali yok?

  • alice practice  (07.02.14 13:21:22)
hizliresim.com

Burada net bir şekilde görülüyor ve yoktur diyor?

o resim biraz oynanmış bence net bile değil.
  • neferkitty  (07.02.14 13:21:44 ~ 13:23:13)
domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş ka--?

derken bi sonraki fotoğraf geldi, sizin çektiğinizde bi satırı yazmayı unutmuşlar.

-katkı maddesi yoktur. tüketim tarihi vs vs
  • i was me but now he s gone  (07.02.14 13:21:54 ~ 13:23:14)
domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş katkı maddesi yoktur yazıyor üzerinde kutuların.

olsa idi dahi domuz yağı, adam yazmış. işlem falan uygulatamazdın açık açık yazdığı şeye.
  • kulkke  (07.02.14 13:22:56 ~ 13:27:37)
hemen hemen her pringles aldığımda okurum ben o içindikleri nekadar garip bir şey yiyoruz diye merak ettiğim için ama hiç görmemiştim hatta evde de şu an olan boş bir kutu vardı ona baktım böyle bir şey yazmıyor. o üründe bir gariplik var hiç görmedim çünkü şimdiye kadar domuz yazdığını.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.02.14 13:23:10)
bu arada paketlemede bir yazım yanlışı olabilir çünkü normalde paketlerde aynı yazı 'maddesi yoktur' diye sonlanıyor. diğer pringles paketlerinde durum buyken yeni ambalaj dizaynı yaptık içine domuz atıp öyle satalım demelerinden çok paket yazı tasarımında hata olası.

  • alice practice  (07.02.14 13:24:29)
domuz yağı olduğunu nereden anladın? "domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş ..." den devamı gözükmüyor ki. ben de evdeki pringles'ı okudum, "yoktur" yazıyor devamında.

bektaşi'ye sormuşlar neden namaz kılmazsın diye, "kuran'da öyle yazıyor" demiş. baba yapma etme kuran'da öyle şey yazar mı? yazardı yazmazdı, getirin demiş kitabı. getirmişler açmışlar, göstermiş. hakikaten de "namaz kılmayınız" yazıyor. ama "abdest almadan namaz kılmayınız" yazıyor.
  • kibritsuyu  (07.02.14 13:24:30)
baskı hatası olmuş işte. tüm paketlerin üstünde yazıyor yoktur diye.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (07.02.14 13:28:02)
o değilde üzerinde bulunan monosodyum glutamadı yerdeki yaprağa,kağıda sürsen o bile lezzetli olur, onu bile yersin.
tabi kanser olmayı göze alırsan

eksisozluk.com
  • Absinthe75c  (07.02.14 13:28:17)
peki sorun ne? hala domuz yağı olduğunu mu düşünyorsun?

  • nesilsiz  (07.02.14 13:33:54)
bütün bu hikayelerin temelinde bu firmalara rakip cemaat büskevitçilerinin kendi mallarını satmak için çıkarttıkları yalan haberler var.

sizin gibi tipler de bunlara takılıyor.

ha ayrıca 75 milyon aptal pringles yiyor içinde domuz yağı var yazdığını okumadan, bir tek sen akıllısın bravo sayın trol.
  • mea maxima culpa  (07.02.14 13:46:23)
domuz yağı olduğunu düşünmeye devam et ve yeme pringles bence. leş gibi bir şey yahu, yazık midene.

  • tonoto  (07.02.14 14:00:07)
bütün argümanınız din-ateizm.

ya önce bir insan olun da sonra dinden bahsedin hepiniz.

bize ne dindarsanız, bize ne ateistseniz arkadaşım. o sizin vicdanınızla ilgili bir şey.

tekke mi burası. habire dinden bahsediyorsunuz.
  • mea maxima culpa  (07.02.14 14:20:28)
cruseo, ağzını topla lan dengesiz. adam insan gibi bir şey sormuş.

  • tescillimarka  (07.02.14 14:37:14)
Macro Center'da ithal bir ürünün içerisinde domuz yağı var mı diye sormuştum çalışana. Görevli bana domuz yağı olsa zaten onu raflarda tutamazdık, ithal ürün bile olsa devlet izin vermiyor raflarda onları tutmamıza hatta domuz mamülleri bölümüne koymamızı istiyor dedi.

Yakında içinde alkol olan çikolataları da çikolata raflarında tutmayacağız, alkol ürünleri tarafında tutmak zorunda kalacağız demişti.

Şaşırdım Pringles'ı raflara koymalarına o yüzden.
  • damba  (07.02.14 19:52:31)
yeşil olanlarda var sanırım.2 ay önce denk gelmişti yeşil olanların birinin arkasında "domuz ve katkı maddeleri bu kapağın altındadır"yazıyordu.

  • pugnac16  (24.08.15 20:37:07)
  • canseven  (24.08.15 20:55:07)