istanbul harbi kütüphane

şöyle zengin bir arşivi olan, ÖDÜNÇ kitap alabileceğim bir yer arıyorum. Atatürk Kitaplığı var ama ödünç bölümü roman dışına çok zayıf, var mı tavisyeniz?

edit:böyle memleketin amk! yok lan yok ütopya gibi bir şey sormuşum amk! kitaplık değil kitap mapushaneleri.

zenginliğine beyazıt devlet zengindir, ancak orada okumak veya fotokopi/cd mümkün diye biliyorum. ödünç verseler araştırmacılar sıkıntıya girer, her kitaptan da otuz nüsha tutulamıyordur diye düşünüyorum. cidden dert edinilen bir şeyler varsa kütüphanede çalışmak veya kopya almak eziyet, mahpusluk gelmez insana. kütüphanede çalışma ülkemize mahsus değil bildiğim kadarıyla.

  • tedirginlik hucresi  (05.02.14 02:22:16)
bahçeşehir üniversitesi kütüphanesine ücret karşılığı üye olunup kitap ödünç alınabiliyor diye biliyorum.

  • mea maxima culpa  (05.02.14 07:08:45)
Roman dışındaki kitaplarda en iyisi boğaziçi üniversitesi kütüphanesi bence. Yılda 60 tl'ye üye olabilirsin ama ödünç alamazsın. Yalnız altta bir fotokopici var, uygun fiyata kitabın tıpkıbasımını yapıyorlar. Keşke Atatürk Kitaplığı gibi ödünç veren 1 kaç tane daha olsa.

  • dogumdansancili  (05.02.14 08:23:35)