internet hızıyla alakalı

aşağıdaki test sonucuna göre olası arıza kimden kaynaklanıyor? 2014 başından beri internet kesintileri, düşük hız problemi yaşıyorum. gün boyunca müşteri hizmetlerinden sonuç almaya çalışacağım ona göre. tüm kabloları kontrol ettim herhangi bir olumsuz durum yok, ev telefonu çalışıyor falan. 10 küsür senelik müşteriyim ben böyle çile çekmedim...

www.speedtest.net

Ttnet eve servis yollamıyor mu? Uydunet 5 saat içerisinde adam yollayıp kontrol ediyor her şeyi. Servis isteyin, kablolarda sizin tespit edemeyeceğiniz bir sıkıntı olabilir ya da bilmiyorum ama modem ayarlarında bir şey vardır falan.

  • whoosie  (04.02.14 12:45:30)
ya servis olayını görüştüm adam dün gece bana hız / kotanızı yükseltin dedi. 8 mbit kullanıyorum, millet hiç sıkıntı çekmiyor da ben neden hız yükselteyim ki. derdimi hiç bir şekilde anlatamıyorum müşteri temsilcisine. bugün ona göre servis talep edeceğim tekrar...

  • synche  (04.02.14 12:48:07 ~ 12:50:53)
Bir dönem benımde yaşadığım bir problemdi. Problemin çözümü direklerden eve gelen ana hattı değiştirerek yaptılar zira eski kablo eski yapı binanın internet+ telefonu belli bir seviyeye kadar kaldırdığıydı. Teknik servis ile görüşüp eve gelmelerini talep edin onlarda modem deneyip yine aynı problemi yaşarsa büyük ihtimal kabloyu değiştireceklerdir.

  • vuvuzela seven adam  (04.02.14 14:44:40)