Kendimi salak gibi hissediyorum.

Size bugün yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum

Bugun benden çok hoşlandığını söyleyen bir çocukla bir alışveriş merkezine gittik.arkadaşça kahve içmek istedik.
Starbucks a gittik işte bana ne içersin felan diye sordu oda karar verdi ne içeceğine.Sonra hesabı ödeme zamanı geldiğinde bir bayan olarak nezaketen para uzattım.Sen git elimdeki parayı al !Hesabı ödedi bir güzel ,bide utanmadan fişiyle beraber para üstünü bana geri veriyor.Tek bir cümle dahi etmedi ayrıca.İnsan bi teşekkür eder.Diğer sefer benden olsun der.Sizce bu durumda o kişiyle ilişkim nasıl olmalı.

Kendisi 28 ben ise daha 22 yaşındayım.

ne olmalıydı peki? senden hoşlandığını söyledi diye arkadaşça gittiğiniz her yerde senin masrafını mı üstlenmeliydi? flört desen bi nebze de abartmışsın durumu.

  • devilred  (04.02.14 00:40:57)
parayı sen uzatmışsın, burda soruyosun :)
bunlar küçük mevzulardır.

  • gozyakansakiz  (04.02.14 00:42:18)
en doğrusunu yapmış. günümüzde hesabı erkek öder durumu yok. en azıdan çağdaş ülkelerde böyle bişey yok erkek çok çok zengin değilse.

  • spina scapula  (04.02.14 00:42:29)
bu aralar böyle sorular çok geliyor nedense.sevgilin olsa bile ödemek zorunda değil ki.sonuçta hesap ödetmek için sevgili olmuyorsun.adam her dışarı çıktığına bişey ısmarlasa evin yolunu bulamaz.

  • Leporidae  (04.02.14 00:43:10)
Adın da Mira'ymış, Medcezir'deki kız gibisin hakikaten. Senin yediğini içtiğini ödemek zorunda mı? 6 senelik ilişkim var hiç sorun olmadı bunlar aramızda. Neden o ödesin sürekli, onunki para da benimki değil mi?

  • gebere jackson  (04.02.14 00:44:16)
erkekler bankamatik değil çok isabetli olmuş. ilk buluşmada erkek arkadaşıma zamanında kahvesini ben ısmarlamıştım. arada da o bana ısmarlar olur biter. eli sıkışıksa ve biliyorsam ona belli etmeden yemek ya da sohbet ortasında bile ödediğim hesaplar oldu. adam normal olanı yapmış. kadınsın diye elin cebine gitmeyecek mi sanıyorsun? erken yaşta öğren bunları. herkes bir ananın evladı, herkesin geliri hayatı belli, hayat müşterek.

  • kirazıseviyorum  (04.02.14 00:47:13)
o kadarda öküz değildir sanırım ha.Elimdeki parayı alıpta hesabı ödemesi.Lütfen bana bi şans ver diyip duruyor.Nah veririm ben ona bu şansı

  • mira_  (04.02.14 00:48:07)
ilişki belli bir seviyeye geldikten sonra bunlar dengeye oturur, fakat lakindir ki ilk bulusmada erkegin ödemesi lazımdır. sonucta flörtleşmenin ilk aşamaları ve meger hoslandıgını söyleyip davet etti, onun ısmarlaması lazım o zaman.

not: erkeğim.
  • mftf  (04.02.14 00:50:15)
@mftf

senin gibi düşünen erkekler yüzünden hemcinslerim abuk mantıklarla büyüyor yapma... ödese olur ama ödemese de bir şey olmaz?
  • kirazıseviyorum  (04.02.14 00:51:15)
ayıp etmiş, ortada o derece samimiyet yok. sonuçta o davet etmiştir kesin. şimdiden nezaket göstermeyen ileride samimi olunca neler neler yapar...

  • eyyor  (04.02.14 00:54:21)
adam iyi yapmış.senin ne kadar karaktersiz biri olduğunda ortaya çıkmış böylece.parayı ağzından mı alacaktı ?? senin gibilere döktüğümüz paralarla neler yapmazdık.artık kimse enayi değil.ilk buluşmada ödememek erkeğin bir taktiğidir artık,şahsen ben öyle yaparım.daha sonra görüşmek isterse 2 kat hesap öderim.

  • gorki  (04.02.14 00:55:00)
@kirazıseviyorum :bak ilişki boyunca sürekli erkek ödesin demiyorum. fakat ilk buluşmada parayı elinden alıp böyle bir denyoluk yapması da hic hos degil. centilmenlik diye birsey var.

ha bir de ben kadın olsam böyle bir adamla asla takılmazdım, cok net. erkek yerine göre davranmayı bilecek.
  • mftf  (04.02.14 00:56:47)
@mftf
Ayrıca ben kendisine şuan çalışmadığımı maddi olarak iyi durumda olmadığımı söylemiştim farklı bir konuyla ilgili olarak konuşurken.

  • mira_  (04.02.14 01:00:37)
dünya kadınlar günü gelse de duyuru kadınları tekrardan kadın olduklarının farkına varabilse.

para yemek ayrıdır nezaket görmek ayrı. sen kadınsın arkadaşım ilişkinin ilk zamanları nezaket centilmenlik göreceksin, göreceksin ki farkın olsun.
  • eyyor  (04.02.14 01:05:12 ~ 01:06:26)
@mtft

sorun parayı uzatması o zaman, uzatmasaydı? elini cebine atmasaydı ve "ya ilk buluşma bu benden kahve parası mı alacaksın" deseydi, madem bu kadar takıyor bu duruma di mi ama? sen hem karşıyı etkilemek için öylesine elde para blöf yap, hem de aldı ödedi o parayla diye kız. ilk buluşma bu kimse kimsenin dıdısı değil. benim içimden gelmişti ben ilk buluşmada kadın olarak ödemiştim, ama adamın böyle bir şey içinden gelmediyse yuh denmez ki? hem de para uzatılmışken... sonra da nah şans veririm diyor, belli ki sürekli ona geçirecek hesabı, belli ki erkek dediğin öder kafasıyla yetişmiş. ben bunun bir jest olduğunu düşünüyorum. öderse ne ala, ödemezse-hele de para uzatılmış- kimseye nah mah demeye yüz olmamalı.
  • kirazıseviyorum  (04.02.14 01:09:04)
En guzel cevabi kendin vermissin iste nah diyerek.

Benim dusuncem hesabi erkegin odemesi yonunde.bugune kadar da hep boyle yaptim.hele ki ilk bulusmada kizin odemesi gibi bir detayi dusunmem bile.bu aksam bulustugum kiz yemekleri benim odemem uzerine kahve alirken odeme yapmak istedi israrla mumkun olmadigini kendisine anlatmam gerekti.bir gun cebimde param olmaz o zaman sen ode diye acikca soylerim ama ilk bulusmada param yoksa bulusmam bu kadar basit.beraber oldugumuz bir insansa bu konunun konusulmasini bile sacma bulurum.ha o odemis ha ben degisen. Birsey olmaz.

Ikimizde belli butcelerde hareket eden,ailemizden harcliklar alan insanlarsak o zaman gencturksel sifresi alip hamburger parasini bolusup oderiz.dogru olan budur.

Kim oderse odesin tesekkur etmemek kabaligin daniskasi.
  • duptıs  (04.02.14 01:09:10)
Ortadan girmek gibi olacak belki ama, şu ilişki işlerindeki bunun gibi oldukça saçma teferruatları/dertleri gördükçe cemil olmanın anlamı katlanıyor gözümde...

Cemil hiç gerilmedi oysa...
www.ageofempireskoylusu.com

Edit: Konuyla alakasız, idare edin
  • fretboard  (04.02.14 01:10:59 ~ 01:11:48)
Benim anlamadigim sadece senin ictigin kahvenin parasini mi odedi o verdigin parayla yoksa hesabin tamamini mi?

İkincisiyse belki yadirganabilir, hani sonrasinda "ya para yoktu uzerimde, kusura bakma" falan demediyse. İlkiyse bence dogru olani yapmis. O senin hesabini odeyip gelip burada "ay ne gorgusuz kadin, ilk bulusmada ictigi kahvenin parasini bana odetti. Kezban mi bu kiz?" diye duyuru acsa hos olur mu?
  • damdanakan  (04.02.14 01:14:04)
evlen derim kaçırma

  • madeleine elster  (04.02.14 01:15:11)
Maalesef hesabın tamamını ödedi.Bide fişle beraber para üstünü geri veriyor .

  • mira_  (04.02.14 01:17:32)
olay burada anlatıldığı kadarıyla değerlendirilemez ki. sen o parayı ne kadar istekli uzattın, ne kadar ileri uzattın, ne kadar samimiydin hareketinde biz bilemeyiz bunları. belki adam gerçekten de samimi buldu hareketini o yüzden böyle yaptı.

amaaaa bütün hesabı sizin paranızla ödeyip de bir teşekkür etmemiş, bir sonraki benden ama gibi bir cümleler kurmamışsa da öküzün önde gideniymiş hakkaten.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.02.14 01:17:50)
başta soruyu eksik sorduğun için tekrar cevap veriyorum:

teşekkür etmemek kabalık, evet. keşke sadece seninkini oradan ödeseymiş. ama "bir bayan olarak nezaketen para uzattım." sözleri de senin niyetini/düşünceni fazlasıyla belli ediyor.
  • devilred  (04.02.14 01:20:07)
Hesabin tamamini odeyip de yarimagiz da olsa bi aciklama yapma ihtiyaci hissetmediyse ayip olmus, evet.

  • damdanakan  (04.02.14 01:20:17)
ahahahaha :) hepsini ödediyse evet ya teşekkür edebilirmiş.. nezaketen para uzatmazsın bir daha bacım. geçmiş olsun.

  • kirazıseviyorum  (04.02.14 01:24:10)
ilişkini kes hemen. burdaki saçma sapan yorumları okuma bile.

  • qazwsx  (04.02.14 01:33:00)
adamın parayı almasından rahatsız olacaksan ne diye para uzattın? Sırf nezaket gösterisi yapmak için para uzatılmaz. Adam belki bu para mevzuları yüzünden çok çekti daha önce. O kadar çok duydum ki yemeğe sadece hesabı kitlemek için çıkan kadınları. Bence parayı mevzu etme, bu konu dışında güzel gittiyse takılma paraya falan.

  • legolasin son oku  (04.02.14 01:38:54)
"bayan" sözcüğünü kullandığın için her şey müstehak sana. bir de utanmadan "ben daha 22 yaşındayım" demişsin. küçül de cebime gir. "daha" 22 yaşındaysan kendin gibi küçücük zavallıcık daha 22 yaşındalarla takıl. boyundan büyük işlere kalkışma.

  • blossom  (04.02.14 01:46:22)
starbucks diyorsun. bu kadar tantanayı 15 lira için mi çıkardın?

bak, mesela ben bir erkeğim. kadınlarla olan ilişkilerimde önemsiyorsam eğer nezaketi de elden bırakmam. ben mesela "epi topu 15 lira" diye düşündüm. o noktada da ben de bir şey söyleyemeyebilirdim.

ha onun dışında 28 yaşında bir adamın senin bu yarattığın sığ profildeki 22 yaşında bir kadınla ilişki istemesi bana bildiğin çakma çabası hissettirdi.
  • pain of liberation  (04.02.14 01:48:37)
Şimdi burada bir öküzlük var.. sen uzatsan bile karsidaki kisi nezaketen haa dur, kavgadovus ortaklasa odeme.. tatlı bi münazara olması lazımdı.. bi hanzoluk var bu durumda. İnsanlarını iyi tanı ;) yakaladığın ufak bi detay istemediğin bir çok şeyi önleyebilir.

  • ugr101mmxi  (04.02.14 02:06:29)
22 yaşındasın,küçük değilsin.kişiliğin tam oturmamış anladığım kadarıyla.seni (bkz: kezban) olarak tanımlıyorlar bu ülkede.yazacak çok şey var aslında,ama ilk dakikadan kendini ele vermişsin.

  • ataturkist  (04.02.14 02:24:13)
kirazıseviyorum + 1

Ha ben mümkünse hesap ödetmem, o ayrı. Samimi bir şekilde ödemek isterse, seninki gibi fake değil, ödeyebilir tabii, arada.

Date'lere harcadığım parayla öküz alırdık.
  • [silinmiş]  (04.02.14 06:02:27)
feminizlemeye veya kezbanlamaya hiiiic gerek yok, cunku bunun kadin erkek esitligi ile alakasi yok. bu date kulturu ile alakali bir sey.

bu olayin bir boyutu senin 22 ve tecrubesiz olman. adamin da 28 olmasi. bu buyuk bir faktor senin bu konudaki beklentilerinde. bunlar adam calistigi icin hakli beklentiler, sen burda calisan ve 28 yasinda olan taraf olsan, sen odemelisin derdim.

ikinci faktor seni davet edenin o olmasi. sen davet etseydin, sen odeyebilirdin. tabii yasitin olsaydi. ama o davet etmis. ayrica starbuckstan baska yer bulamamis mi, cok mu aramis? yani bu kadar cok israr eden adam ozelinde diyorum.

senin iki hatan var, bir adami iyi gozlemleyememek, iki parayi uzatmak. nezaketen uzatmak konusunda yukardaki arkadaslar hakli. o parayi icten uzatacaksan uzatacaksin.
adamin yaptigi bilahare dangalaklik. hatta ben boyle davranan (28 yasinda, calisan ve beni bir datee cikaran, uzattigim parayi elimden alip, kendi kahvesini de odeyen, sonra para ustunu verip tesekkur etmeyen, bi gulumsemeyen) bir insana "kendi ictigin kahvenin parasini vermeyi unuttun, alabilir miyim" diye sorarim.

o 15 liranin bile onemi oldugu bir donemdesin sanirim. simdi bu sikisiklik gecer, nezaketen degil, cidden o parayi vermeyi onemsemeyecegin gunler gelir, aman sen sen ol, insanlari dikkatli oku. degerli parani demiyorum, degerli zamanini sana uygun insanlara harca. beklentilerine gore davran, beklentilerine gore adam bul.
  • fauxhumanitas  (04.02.14 07:21:01)
Karşı taraf para uzattı diye elinden kapıp ödemeyi yapmak bildiğin öküzlüktür. Olay erkek öder kadın öder olayı değil. Ben kadınım, kız arkadaşımla da çıksam böyle bir şey yapmam, yapılırsa da bozulurum. Ya sen niye veriyorsun derim, ya paylaşırım, o öderse de illa teşekkür ederim. Yaş olmuş 28, bunu yapamıyorsa boşa yaşamış.

  • saatgeceninonikisi  (04.02.14 08:54:12)
senin deyiminle "bir bayan olarak" değil de bir "insan" olarak kendi kahvenin parasını tabi ki de uzatmalısın.

  • eindaclub  (04.02.14 12:46:37)
valla yorumların hepsini okumadım. ama eğer ilk buluşmanızsa, davet de erkek tarafından geldiyse bence baya ayıp. hele hesabın tamamını ödemesi de çok enteresan. cüzdanı falan unutmuştur belki:) bi daha çık bakalım nolcak

  • ilkot  (04.02.14 13:00:10)
biraz beklentilerini değiştir ve bu düşüncelerden sıyrıl.. belki adamda seni denemek istemiştir..çünkü zamanında çok çekmiştir bu durumdan.. nasıl başlarsak oyle gider diye düşünmüş olabilir bilemeyiz..ha öküzlük etmiş biraz teşekkür etmeyerek ya da bir dahaki sefere benden gibisinden demeliydi..
tek derdin bu olsun boşver geç.

  • gibicibicis  (04.02.14 13:41:06)