[]

yinelenen ip adresleri sorunu nedir?

arkadaşlar merhaba,

pcyi açtığım zaman eset ağda yinelenen ip adresleri engellendi diye bildirim verdi.bu tam olarak nedir*

teşekkürler

 
Aynı ip adresini kullanan cihazlar var. Elle ip verilmiş cihazlara girilen ip adresinin son kısmını değiştirmek gerek.


  • cari kacik  (03.02.14 20:18:55) 
iki pc birde telefon bağlanıyor.tam olarak anlayamadım söylediğinizi :(


  • neda22  (03.02.14 23:42:36) 
şimdi cihazlar bir ağa bağlanırken otomatik (rastgele) ip alırlar. eğer siz dns vs. girmek isterseniz, bu rastgele ip alma işlemini manuel hale getirmeniz gerekebilir. yani dns girdiğiniz cihaza elle ip ataması yapmış olursunuz.

böyle bir şey yaptıysanız o cihaza verdiğiniz ip'yi değiştirirseniz sorun çözülür. bunu demek istemiştim.
  • cari kacik  (06.02.14 17:33:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.