enstrümantal müzik tavsiye

uzun suredir klasik bati muzigi dinliyorum. biraz da musiki ve turk sanat muzigiyle tanisayim dedim. her turlu tavsiyeye acigim. omer faruk tekbilek'ten "i love you" ve ali ufki bey'den "uyan ey gozlerim" gibi ezgilerden cok hoslanirim. melodik parcalar tercih sebebidir. klarnet, ney, kanun, keman ve ud onceligimdir. vakit ayiranlara simdiden tesekkur ediyorum.

  • tepedeki psychedelic adam  (31.01.14 22:57:04)
murat tugsuz'un haberci albümünü şiddetle öneririm.

  • halitkin  (31.01.14 22:58:05)
tam istediğin gibi olmasa da, hepsi üstadlardan oluşan kadrosuyla türk ezgileriyle batı müzik kompozisyonlarının harmanlandığı 2 tane tavsiyem olacak:

laço tayfa'nın albümleri,

ve alper berksu ve orkestrasının hijazz 1- hijazz 2 albümleri

misal hijazz'dan volkan öktem'in kayıt videosu : www.youtube.com

yahut laço tayfa'dan hicaz dolap: www.youtube.com

özellikle hijazz daha bi senlik: neyde aziz şenol filiz var.
  • matchgrip  (31.01.14 23:00:44 ~ 23:04:33)
tesekkurler arkadaslar, cok yardimci oldunuz. hepsini tek tek dinliyorum.

  • onthebass  (31.01.14 23:07:27)