Doğumgününüzde ne oluyor? -- anketimsi --

1. arayıp kutlayan kaç kişi oluyor?
2. yüz yüze kutlayan kaç kişi oluyor?
3. sizin adınıza "bir araya gelme" veya "parti" düzenleyen oluyor mu?
4. siz kendiniz "bir araya gelme" veya "parti" düzenleyip, milleti davet ediyor musunuz?
5. pasta ve mum üfleme giriyor mu işin içine?
6. hediye alıyor musunuz? kaç kişiden? veya kendinize alıyor musunuz?
7. şimdiye kadar doğumgünüzde aldığınız en güzel hediye? başkasından ve kendinize diye ayırabilirsiniz
8. feysbuk'ta kutluyorlar mı? onlara tek tek cevap yazıyor musunuz? yoksa toptan mı yazıyorsunuz? bunu samimi buluyor musunuz cidden? hiç yoktan iyi mi diyorsunuz yani?
9. "doğumgünümde hiç bişey olmuyor seçeneği"
10. başka ?

-----

edit: duyuru takılanlar genelde aynı kafada heralde.

benim de doğumgünümde hiç bişey olmaz genelde. ailemden 1-2 kişi arar sadece. feysbukumda da doğumgünüm yazmıyor. gerçi zoraki parti/pasta yapmaya çalışanlar olmuştu..

  • tepedeki psychedelic adam  (31.01.14 16:55:39)
1-0
2-0
3-hayır
4-hayır
5-hayır
6-hayır
7- hediye almadım
8- facebook yok
9-?
10-yok

edit: dostum 9u en başa yazaydın da kasmayaydık :(
  • dimitri iskete  (31.01.14 16:55:54 ~ 16:56:53)
cok az kisi kutluyor hic sallamam cünkü. ben de onlari kutlamiyorum. kutlanmadigimda da umrumda olmuyor

  • kucukharfler  (31.01.14 16:56:35)
1.0
2.5(Aile hepsi)
3.Hayır
4.Hayır
6.Hayır
7.-
8.Hesabım yok
9.Evet
10.Doğumgünümü kimseye söylemem, kutlamaktan ve kutlanmasından hoşlanmam. Kutlamaya değer bir olay değil. Alelade bir gün benim için. İlla bir organizasyon lazımsa yas falan tutulabilir.
  • onexey  (31.01.14 16:56:51)
1. 0
2. 3 (ayle)
3. Hayir
4. Hayir
5. Bazen
6. Kendime alirim
7. Bilmem
8. Feysbukum yok.
9. ?
10. Dogum gunumuz ayni bi arkadasim "pasta yedin mi giz sen, gel yiyelim" dedi. Sanirim en candan kutlamalardan biriydi, belirtmek istedim.
Dogumgunu= cikolatali pasta, hayat basit bize.
  • cecilia  (31.01.14 16:56:57 ~ 17:00:49)
1.3-4
2.1
3.1
4.hayır
5.hayır
6.1
7.saat
8.facebook yok
9.hiçbir şey olmasa da pek bir şey olmuyor
10. insanlarla bağ kopunca doğum günü falan kalmıyor bir aileyle ve sevgiliyle kalıyor o doğum günü olayı.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (31.01.14 16:58:24)
1- Bir elin parmaklarını geçmez.
2- En fazla 3.
3- Memleketteysem belki bir pasta.
4. Hayır, çok matah bir şey sanki ne diye kutlama yapayım.
5. Girmiyor, girmesin de.
6. 1-2 kişiden alıyorum. kendime hediye alıyorum, ama doğumgünümde değil.
7. Çok sevdiğim bir karakterin el yapımı modeli diyeyim.
8. Facebook'ta doğumgünüm yazmıyor, sırf böyle samimiyetsizlikleri önlemek için.
9. Diğer cevaplardan da görüldüğü gibi genelde olmuyor.
10. Ben bir şey yapmadım gidip annemi babamı kutlasınlar, meh.
  • blues buzz  (31.01.14 16:59:49)
ben hiç kimseninkini önemsemediğim için kimse de benimkini önemsemiyor
9-Evet

  • jamalbsf  (31.01.14 17:00:15)
1. 4 arkadaş ve bir iki aile üyesi.
2. 4 aile ve sevgili
3. Ailece yemek yeriz.
4. yok.
5. evet.
6. Alıyorum. Genelde Ailem ve sevgilimden. Kendime KFC ısmarlarım hediye olarak.
7. Sevgilimin adıma yaptığı Monopoly benzeri oyun.
8. Kutluyorlar. Fakat hiç samimi bulmuyorum. Fakat zaten yıl içinde bir iki kere görüştüğüm insanlar genelde. O yüzden normal buluyorum. Kendim özel mesaj atarak kutlamayı veya ilk gördüğüm anda sarılmayı tercih ediyorum.
  • Vicy89  (31.01.14 17:02:24)
turkcell benimkini mutlaka kutluyor hic sektirmiyor

eksisozluk.com
  • exlibris  (31.01.14 17:02:42)
1. ailem hariç 5-10 arası
2. 10 - 20 arası
3. Evet, 10 -20 kişilik grubun çoğu orada oluyor.
4. Bunu yaptığım da oluyor.
5. Uzun zamandır yok öyle olaylar.
6. Her sene en fazla 3-5 hediye.

8. O yok bende.
  • godless frog  (31.01.14 17:18:20)
ailem hiç unutmaz. pasta olur, o gün şımarma günümdür, hediyeye boğuyorlar.

  • rock n roll  (31.01.14 17:26:05)
1- kuzenler arıyor.
2- pederbey kardeşim falan.
3- son 3 senedir hayır.
4- 3'le aynı.
5- evet.
6- evet. 3-4 hediye oluyor.
7- bilmem
8- kutluyorlar. beğenip geçiyorum genelde.
  • mattiadestro  (31.01.14 17:27:26)
1. 1 ya da 2
2. 1 yada 2
3. hayır
4.hayır
5.hayır
6.sadece sevgilim alırdı.
7. saat
8. evet, topluca yazıyorum.
9. evet, hiç birşey olmuyor.
  • zbrs  (31.01.14 17:30:37)
9 hiç bir şey olmuyor.

  • oddyseus  (31.01.14 17:35:52)
1-5
2-10
3-deneyen oluyor engel oluyorum. sevmem
4-hayir
5-hayir
6-hayir. borclu kalma durumu var sevmem. icinden gelip alan farkli ama dogumgünü diye alip dogumgününde hediye bekleyeni de sevmem.
7-bana kalsin.
8-facebooktakilere zero deger veriyorum. mesajinda gecmis anilara vs degimnmediyse sag kolonda gördügündendir.
9-oluyor gene bisiler.

dipnot:ilkögretimden bu yana dogumgünü kutlamadim. kücükken de birinin dogumgünü bahanesiyle pasta alirdik arada. bir de dogumgünüm diyip beels icki aldim. o kadar.

dogumgünü özel bir gün degil bence. hatirlamam kimseninkini özel degilse. ailem haric cevremde herkes dogumgününe hayvani önem veriyor. bense birilerini görüp icmek icin bahane olarak degerlendiriyorum.
  • wiillii  (31.01.14 18:13:06)
1- aile haricinde 2-3 yakın arkadaşım arar
2- bulunduğum şehirde 1 yakın arkadaşım var, denk gelirse yüz yüze kutlar
3- hayır
4- hayır
5- hayır
6- ara sıra, 1-2 kişiden
7- eşim tardis oyuncağı aldı, süperdi :)
8- feysbuk samimiyetsizliğine ortak olmamak için günü yazmıyor, sadece yıl yazıyor
9- bazen
  • kül  (31.01.14 18:15:16)
1. 3-5 kişi
2. 3-5 kişi
3. arkadaşlarla hayır, aileyle evet
4. hayır
5. evet
6. 2-3 kişiden
7. hepsi güzel işte çok manevi şeyler değil
8. hepsine tek tek yazıyorum, facebook'a yığılıyorlar yazan kişilere göre değişiyor
9. üstteki gibi şeyler oluyor.
10. yazın doğmak çok sıkıcı.
  • Lim5  (31.01.14 18:20:29)
1- 8-10 diyeyim.
2- 5-6 diyeyim buna da.
3- hayır. öyle ailemle oluyor. erkek arkadaşımla yemek falan ama toplaşma yok.
4- hayır.
5- hiç sevmiyorum bunu. 1 defa oldu.
6- evet. kendime almıyorum.
7- bilmem ki yok öyle bariz bir şey galiba.
8- facebook kullanmıyorum ama facebook sevmeme sebeplerimden biri bu.
9- --
10-
  • uzunuzunilgi  (31.01.14 18:24:30 ~ 18:27:33)
1. 2
2. 10-15 (ofistekiler sağolsun)
3. Evet yine oscar ofistekilere gidiyor yardım organizatör ödülü ise ev arkadaşının
4. Hayır
5. Maalesef evet
6. 1 kişiden tanımıyorum 3 yıldır gizliden yollar hep (:
7. 7 katlı waffle pasta desem sayılır mı?
8. Sildim kurtuldum

Not: az önce biri abla otur diye yer verdi ne kutlaması tövbe diyelim ^^
  • Celestial  (31.01.14 18:32:47)
1-4-5 yakın arkadaşım arar
2- Sevgili ve aile yüz yüze kutlar
3- Aile ile genelde toplanırız
4-Ben hiç davet etmem ya da parti düzenlemem
5-Bahanesiyle bir pasta yeriz, e yemişken de mum üfleme olur, ben de ya tutarsa diye bir dilek tutarım
6-Hediye çevremdekilerin moduna göre, sırf almış olmak için almazlar, benim istediğim bir şey varsa bahanesiyle alırlar, kendime hiç almadım sanırım, zaten doğum günüm yılbaşından hemen sonra, küçükken tek hediye alıyorum diye üzülürdüm:) Şimdi yılbaşında birinden ya da birine hediye almayalı yıllar oldu.
7-Bu sene sanırım, uçak bileti, eskilerde vardır çok sevindiklerim ama hatırlayamadım
8- Kutluyorlar, tek tek cevap yazıyorum, hayır samimi bulmuyorum ama yazanlara özel olarak değil, çok yakın arkadaşlarımın hiç biriyle facebook üzerinden bir iletişimim yok zaten
9- Hiç bi şey olmasa da sorun olmaz
10- Önem verdiğim bir gün değil ama bazen şımarmak da zevkli olabiliyor.
  •   (31.01.14 18:50:28)