araba vergi borcu

bunu taksitlendirebiliyor muyuz ?
eger cevap evet ise nasıl yapıcagım ? bulamadım da :S

Millet olarak bilmedigimiz konularda ahkam kesmeye bayiliriz.

Evet gecmis borclar takistlendirilebiliyor. Nakil vasitalari vergi dairesine gidiyorsun, 61xx sayili bir yasa var 6111 degil ordakiler biliyorlar su an aklima gelmedi ona istinaden bir dilekce doldurup veriyorsun. Yalniz 2000 lira borcun varsa 800-1000 tl civari nakit verip geri kalani taksitlendirebilirsin. Pesinat kismi o an mudurun iyi tarafina denk gelmene bagli , cunku onun elinde olan birsey
  • pinman  (31.01.14 15:21:08)
aratın bunu: 10 Soruda Tecil ve Taksitlendirme Talebi

gib.gov.tr sitesinde görünen sonucu tıklayın.

özet geçeyim:

Motorlu taşıtlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisine ait gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi cezası, Karayolları Trafik Kanununa göre verilen trafik para cezaları, Karayolu Taşıma Kanununa göre verilen idari para cezaları, Karayolları Genel Müdürlüğü Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun uyarınca tahsili gereken geçiş ücreti ve idari para cezalarından olan alacaklar ve bunların fer’ileri vergi dairelerince taksitlendirilmekte olup, bu tür borçlarının tecilinin vergi dairesinden talep edilmesi gerekmektedir.
  • cemiyetin unlu simasi  (31.01.14 15:29:21 ~ 15:30:27)