schengen başvuru formu

İyi günler. Erasmus için schengen başvuru formunu dolduruyorum. bi kaç soru takıldı aklıma önceden doldurmuş olanlar yardımcı olursa sevinirim.

1)"Üye devletlerden davetiye gönderen kişi veya kişilerin soyadları ve adları.Davetiye olmaması durumunda, üye devletlerde geçici olarak konaklanacak yer veya yerlerin adresi veya otel/otellerin adı." buraya kabul mektubundaki ismi yazmam gerekiyor değil mi?

2)" Davetiye gönderen şirket veya kurumun adı ve adresi" yine burada da okulun adresini yazacağım sanırım

3)uyruğa da t.c. ya da türk hangisini yazmam daha doğru olur?

bir de benim kabul mektubumda son gün 30 haziran gözüküyor ama sonrasında gezerim belki 4 aylık vermesinler istiyorum. kalmak istediğim güne 180 gün ve schengen alanından çıkış tarihini ağustos olarak yazabilirim değil mi?

2.ulusal ajansı da yazabilirsin.
3.turk daha sık kullanılıyor. (ayrıca tc deki c türkçe bir şeyin baş harfi)

çıkışı geç yazabilir, şansını arttırmak için o tarihte aldığın dönüş uçak biletini ekleyebilirsin
  • jimjim  (30.01.14 16:04:15)
davetiyeyi karşı taraf yolluyor ama gideceğim okulun adresini yazmam gerekir diye düşünmüştüm

  • nausea  (30.01.14 16:13:46)
2) evet okulu yazacaksınız.
3) fark etmez.

  • 386 dx  (30.01.14 16:31:47)