bisikletten anlayan duyuru sakinleri

günaydın ahali,

aşağıdaki ilanda görünen bisiklet iyi midir sizce? pazarlıkla falan ederi nedir bunun? ayrıca bisiklet alırken dikkat etmemiz gereken, sormamız gereken şeyler neler ola ki?

www.sahibinden.com

vites, fren, amortisör vs. hiç bir şeyden bahsedilmemiş ilanda. o kadar para edeceğini düşünmüyorum. Bunun yerine Ümit gibi bir markanın önden amortisörlü sıfır bir modeli alınabilir.

  • fuck is a four letter word  (30.01.14 10:51:26)
O bisiklet büyük ihtimalle çürümüştür eleman da nikelaj yapmıştır üzerine, onun yerine sıfır bir bisiklet alın 450 TL'ye bulursunuz. Salcano'nun düşük modelleri işinizi görür sanırım.

  • creepy  (30.01.14 10:53:41)
hiçbir şeyin markası yok hakikaten. baktım baktım, şekil güzel, biraz cezbedici. onun haricinde ne olduğuna dair hiçbir fikir vermiyor. viteslere yakın çekim de yapmamış. ilginç bir yaklaşım.

  • namus ninjası  (30.01.14 10:54:50)
evet ilanda bahsetmiyor. ben de belki fotoğraflarından bakıp anlayan biri çıkar diye şeettim ama.

alüminyum gövde olması büyük rahatlık değil mi ağırlık açısından?

ümit'in bu ayarda modelleri 450-500 falan sanırım. arada çok fark var.
  • john lee hooker  (30.01.14 10:57:31)
bisiklet kullanıcısıyım, kullandığım bisiklet salcano 212 hd astro, piyasa değeri 900-1000 lira. bisiktelitim özelliği hidrolik fren sistemi, önden amorsitör ve bu amorsitör kilitlenebilir, fren sistemi arabalardaki disk fren sisteminden yani çarpma ihtimali olan kişi yada nesneye 2-3 metre kalan ani fren yapabilirsin, ben d-100 karayolun 1,5 metre kala, sahilde çocuk önüme çıkınca 1 metre kala ani fren yaptım kaza olmadı, bisikletin gövdesi alüminyum, koltuk jel takviyeli, vites, fren sistemi shimanono acura serisi.

senin dediğin paraya demir gövdeli bisikletlerin limitinde ve benim bisikletimin yarı özelliklerinde yeni bisiklet alırsın. anlayacağın bu bisiklet değmez
  • seferyan  (30.01.14 11:00:06)
abi anlamadım neden kendi bisikletini anlattığını. söylediklerinden bu bisiklete değmeyeceğini de anlamadıydım zaten. sanırım ne yapmaya çalıştın komple anlamadım ben.

  • john lee hooker  (30.01.14 11:08:47)
abi onun üstüne 150 daha koy roadrider 5.1 al :)))

edit: rockrider olacak mehehe

ben bununla 300 km yol yaptım. engebede traktör, çamurda monster truck, yolda audi.
  • namus ninjası  (30.01.14 11:12:07 ~ 11:14:41)
bu paraya bundan kat kat iyi özelliklere sahip bisiklet alamazsın ama biraz daha iyisini alabilirsin. ama öncelikle nasıl bir bisiklet alacaksın ona karar vermelisin, şehir içinde gezmek ve ulaşım için kullanacaksan bu tür bisikletleri unutup şehir-yol bisikletlerine bakmalısın. yeni bisiklete başlayacakların en büyük sorunu bu oluyor hantal ağır işlevsiz dağ bisikletlerini alıp biraz binip sıkılıp kenara bırakıyorlar.

  • svarte dauen  (30.01.14 11:22:23)
şehir içinde kullanacağım evet. zaten bu da şehir içi kategorisindeydi, ilanı koyan yanlış koyduysa demek ki. ben de o nedenle alüminyum gövde diyordum. ağır ve hantal olmasın deyu.

  • john lee hooker  (30.01.14 11:25:40)
evet yanlış koymuş, bütçeyi biraz daha arttırıp önü amortisorsuz trek fx 7 tarzı bisikletlerden bakabilirsin

  • svarte dauen  (30.01.14 11:34:30)
www.sahibinden.com

şu var bir de. sıfır fiyatı 1500 liralarda gezerken niye bu kadar ucuza satıyor anlamadım ama.
  • john lee hooker  (30.01.14 11:42:55)
çünkü alan satan yok bu bisikletleri

  • svarte dauen  (30.01.14 11:48:04)
bu kron alınır ama yav, iyi gibi duruyor.

  • namus ninjası  (30.01.14 12:03:26)
sanırım seferyan bisiklette ne gibi özelliklere dikkat etmen gerektiğini anlatmak için yazmış kendi bisikletinin özelliklerini. ben şehirde kullanmak için salcano mostar almıştım yazın 500 tl ye. 26" kadrolu biraz küçük gibi ama eşimle beraber kullandığımız için idare ediyorum. sanırım 28"olanı da vardı emin değilim. spor amaçlı değil gezinti ve ulaşım amaçlı kullanıyorum çok keyifli, ön sepeti ve arka bagajı ile kullanışlı uzun yıllar sonra yeniden bisikleti sevdirdi bana. bir göz atın derim . www.724tikla.com

  • nikinik  (30.01.14 15:20:54)