sogan kiyma mantar uclusuyle ne yemek yapilir

domates de ekleyip spagetti sosu yapiyorum genelde ama baska neler yapabilirim? her turlu yemek olur

tesekkurler

Patates ve havuç ekleyerek güzel bir sebze yemeği yapabilirsiniz. Genelde ben de makarna sosu olarak kullanırım o sosu, birgün artan sosun üstüne yumurta kırdım, efsane oldu. Size de tavsiye ederim.

  • blues buzz  (30.01.14 01:41:51)
mantarları 5 e bölüp(domatiz gibi değil ince ince) soğanları kavur, salça ile kıymayı kavur, tam suyunu çekmeden mantarları at, çok güzel bi yemek olur.

  • killerbee  (30.01.14 01:48:34)
@trumanshow ahahah aslinda cok guzel olur da ekmek yemiyorum pek

@blues buzz patatesi hasladiktan sonra mi ekleyeyim yoksa direk mi? direk eklersem piser mi duzgun?
kiymali yumurtayi boyle yaparim zaten cok guzel olur evet :)
  • babamasoliimbananickaldirsin  (30.01.14 01:48:41)
Ben bir süredir ayrı haşlayıp koyuyorum. Nişastasını attığı için daha lezzetli oluyor, yemekte sırf patates tadı almıyorsunuz.

  • blues buzz  (30.01.14 01:50:43)
@killerbee salca haric oyle yapiyorum zaten, ama direk bunu yemek sikar bi sure sonra. cok sik yapiyorum, o yuzden yaninda farkli bir sey olmali ki sikilmayayim.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (30.01.14 01:50:51)
sacma bi soru soruyor olabilirim ama ne kadar sure haslamaliyim? dusundum de hic patates haslamadim simdiye kadar

  • babamasoliimbananickaldirsin  (30.01.14 01:53:19)
haşlama bence küp şeklinde kesip kızart, sonra tabakta yanına koy.

sonuçta haşlamaktan daha lezzetli olacağı kesin.
  • killerbee  (30.01.14 01:55:26 ~ 01:57:04)
kıymadan köfte yap fırında. mantarı da köftelerin üzerinde pişir.

  • armagan  (30.01.14 01:55:42)
Doğrayarak haşlayacağınızı varsayarsak 15-20 dakikayı geçmez sanıyorum. Ben hiç dakika tutmadım, gidip gelip kontrol ettiğim için net bir zaman veremiyorum.

  • blues buzz  (30.01.14 01:55:51)
@killerbee onu da tavukla yapiyorum :) tabi ustune bi de krema..

etle de olabilir tabi.. ya bulundugum yerde direk tavaya atmalik et ve tavuk pahali biraz. kiyma ucuz. o yuzden kiymali bir seyler ariyorum. balik da ucuz ama baliktan gina geldi

@armagan kofte iyi fikir ya.. cok yapayim hatta atayim buzluga.

@blues buzz tamamdir tesekkurler
  • babamasoliimbananickaldirsin  (30.01.14 01:58:02)
@killerbee cevabi silmissin, neyse. benim de canim kizartma cekiyo aslinda da mumkun oldugunca saglikli beslenmeye calisiyorum got gobek bagladim cok. tabi kiymali makarnayla da erimiyor da.. iste :)

aslinda bi sorum daha var. sogan ve kiymayi kavururken yagi az koyarsam yapisiyo.. bunun bi cozumu var midir az yag ile nasil yapabilirim? dogal zeytinyagi kullaniyorum
  • babamasoliimbananickaldirsin  (30.01.14 02:01:01 ~ 02:01:52)
Zeytinyağı yabışıyor, evet. Ben o yüzden ayçiçek yağı kullanıyorum çok az.

  • blues buzz  (30.01.14 02:11:02)
makarnaya sos olur

  • allstar  (30.01.14 09:29:39)
Kıymalı mantarlı krep yap.

Krep için 250 ml un, 150 ml süt 1 büyük yumurta çok az z.yağı ve tuz ekle manyak çırp.

Geri kalan herşeyi yukarıda anlatılanlar gibi kavur, varsa çok az krema ekle, krebin içine koy 10 dakka fırınla ve buna fransızca bi isim uydur.
  • jadle  (30.01.14 09:49:52)