Paypal ile alışveriş?

Bir online alışveriş yaptım. Paypal ile ödeme yaptım.
Hesabımdan hemen düştü... karşı tarafın hesabına hemen yatıyor mu bu para?
Güvenli alışveriş filan yazıyordu (siparişiniz elinize geçmeden karşı tarafa ödeme yapılmaz gibi birşey yazıyordu)
,
Alışveriş yaptığım yeri kontrol ettiğimde ödeme bekliyor gözüküyor.
Nedir olay? daha önce alışveriş yapan bilgilendirebilir mi?

o ödeme beklemesi paypal ile ilgili değil. alışveriş sitesiyle ilgili.

gittigidiyorda da var aynı sistem. satın alan kişi ürünü teslim aldığında ödeme için onay veriyor. daha sonra para hesaba aktarılıyor. bu süreçte para paypal ya da kredi kartınızdan çekilip ödeme havuzunda bekletiliyor. (kim bilir ne kadar para kazanıyorlar bu havuz sayesinde)
  • himmet dayi  (29.01.14 10:07:37 ~ 10:08:40)
alışveriş yaptığınız yerdeki sisteme göre değişiyor.

gittigidiyor gibi bir sistem varsa hemen yatmaz.
ebay gibi bir sistem varsa hemen yatar.
bekleniyor dediği olay maksimum 30dk sürer.
  • icemint  (29.01.14 10:08:57)
Havuz sistemiyse, hesaptan havuza geçmiştir. Siz onay verince de karşı tarafa yollanacaktır büyük ihtimalle. Onay vermezseniz de geri yatırılacak olmalı.

  • blues buzz  (29.01.14 10:20:24)