Çamaşır Makinası

Merhaba Galya'nın elektronik eksperleri;
2002 yılında alınmış Teba marka çamaşır makinamız, "Abi ben bu çektiğim suyu napıyodum ya?" demeye başladı. Çamaşırlar yıkanıyor, kazanın içi su dolu.. Çamaşırları gölden çıkartıyor gibiyiz..
Teba diye bir marka kalmadığından yetkili teknik serviste yok. 12 yıllık aleti yan sanayi bir yere tamir ettirip tekrar bozulması riskini de alamıyorum.

Acil makina almamız lazım.
Bosch dediler. Ben de güveniyorum markaya.
Fiyat max 1.200 TL..

Tavsiyelerinizi beklerim.

Ek bilgi : 8 kg kurutma makinamız var. Yani buna eş değer, bir yıkama bir kurutma yaptıracak büyüklükte olursa iyi olur.

ariston

  • kakao  (28.01.14 09:10:44)
hotpoint ariston var bende 2 yıl oldu herhalde çok memnunum. linktekine benziyor ama rengi ve özellikleri farklı. 1400 devirde gayet sessiz sayılacak bir şekilde sıkma yapıyor.

www.hepsiburada.com

edit: ben o zaman hepsiburada kampanyasıyla almıştım 1100 tlye gelmişti 100tl de hediye çeki vermişti. direk bendekini bulamadım dijital panel, 9 kg-1400 devir.

edit2: hotpoint düşünürsen bir bayisinin sitesi vardı, oradan buzdolabı almıştık piyasanın 200tl falan altına gelmişti taksitle birlikte. yanlış anlaşılmasın spot falan değil, adam fabrikadan direk sıfır kutusuyla alıp bize yollamıştı. şimdi adını hatırlayamadım sitelerinin de eşime sorar akşama yazarım buraya.
  • yue  (28.01.14 09:23:16 ~ 09:40:26)
çamaşır makinesinin sol alt köşesinde sigara paketi büyüklüğünde bir kapak var mı? Varsa eğer ne zaman ki sıkmaya geldiğinde bu kapağa yumruğunla vur, bu yöntemin eski arçelik çamaşır makinelerinde çok kullandım, eski bir otel çamaşırhanecesi olarak

  • seferyan  (28.01.14 09:46:23)
  • seferyan  (28.01.14 09:47:19)
Bosch tr montaj mı? Garanti süreleri fark ediyor.

  • black light  (28.01.14 10:07:33)
bosch - 7 kg'lık olanını aldık geçen sene.
tabi her 5-6 ayda modeller revize oluyor galiba. teknik detay veremiyorum.
tüm beyaz eşyalarımız bosch.
  • gece lampulu  (28.01.14 12:18:10)
@seferyan: Ben de bu adamları aradım sabah zaten. Onlarda açık açık söylüyor yetkii servis yok, biz kendimiz hizmet veriyoruz diyerek.

  • quaker  (28.01.14 14:36:00)
aynen teba makinem aynı şekilde bitmişti zamanında. servisi o zaman da yoktu tabii. bir tane arçelik servisi geldi. 300tl masrafı var bunun dedi. 200 tl'ye hurdacıya satıp samsung aldım.

samsung güzel çıktı hiç sıkıntım olmadı.

www.samsung.com

1000 tl civarı bu makina

bunun 8 kg olanı da 200-300 tl daha pahalı.

A+++
  • godsparticle  (28.01.14 14:41:31 ~ 14:41:56)