akk'yı geçince 0.4 mbit internet normal mi?

TTNET kullanmaktayım. Hızım 0.4 mbit'e kadar düşmüş durumda.

Aradım ttnet'i semtinize verilen hızdan ancak bu kadar alabiliyorsunuz dedi.(Bak sen şu işe).

Ne yapmalı?

yeni yıl ile birlikte hızlar aşırı derecede düştü. ya bağlantı hızlarıyla oynama yapıldı tüm kullanıcıların yada başka bir şey var. geçen akşam aynı sorundan müşteri hizmetlerini aradım. bunu yaşamak istemiyorsanız akk'yı 50'den 100'e çıkartalım yalnız biraz daha fazla para ödersiniz dediler... -_-'

oturduğum bölgede altyapı iyi. arkadaşlara hava atardım download hızıyla alakalı.. şimdi ne oyun oynayabiliyorum ne başka bir şey yapabiliyorum.. an itibariyle ping 60 ve arıza kaydı da yapmıyorlar işin garibi...

modemin firmware sürümünü güncelledim / yükselttim olmadı.. birde en son çıkan modemlerden alıp deneyeceğim. hoş bir fark olacağını sanmıyorum ya... akk aşmak için mtu ayarları falan var gene internetten araştır.. benim modemde yok bu ayarlar kurcalama yapamıyorum o yüzden...

( çağrı merkezi konusuna gelirsek net konuşuyorum abi.. çalışanların %90'ı teknik bilgiye sahip olmayan insanlar.. aynı dilden konuşmuyoruz.. ya fazla mesaiden kafaları bulanmış yada ısrar ediyorlar... )
  • synche  (27.01.14 20:19:32 ~ 20:27:00)
@batuhanolabilir Çağrı merkezi çalışanlarına saygım sonsuz. Kesinlikle onlarla öyle konuşmuyorum. İnsanları yargılamamayı öğrenmelisin.

  • yatagants  (27.01.14 20:23:38)
download hızın 400 kb/s ise evet normal. ama hız testindeki değerin 0.4 mbit gözüküyorsa normal değil. önceden daha yüskek hızı alıp şimdi alamıyorsan söylediği şey pek geçerli değil. arıza kaydı açtırabilirsin.

  • clones  (27.01.14 20:35:09 ~ 20:35:31)
hız testinde 0.4 mbit gözükiyor. download hızı 30-35 kb/s

  • yatagants  (27.01.14 20:44:55)
o hız hiç normal değil. arıza kaydı çıkarttır. "semtinize verilen hızdan ancak bu kadar yararlanıyorsunuz" sözü kesinlikle boş bir laf. o kadar hız bir sorun olduğunu gösterir.

  • clones  (27.01.14 20:51:02 ~ 20:51:40)