floransa,roma,milano için yer,yön önerileriniz var mı?

şubatın sonunda 1 gece milano 1 gece floransa 2 gece romada olacağım, daha önce kaldığınız hostel,otel vs tavsiyeniz var mı? kalacak yerden beklentim,sıcak bir yatak, güzel banyo, temizlik,güvenlik, merkezde ve yürüyüş mesafesinde gece canlı olan.

floransa ve roma için, tavsiye ettiğiniz her türlü(müze,restaurant,cafe,tarhi yapı, meydan,park vs.) yer için önerilerinize açığım.

venedikte de gündüz karnavala takılacağım ama onun dışında mutlaka şuraya git dediğiniz yer varsa oraya da açığım.

teşekkür ederim.

Roma icin: Biraz pahali gelebilir hostellere gore ama ben burada kalmistim.

www.mercure.com

Yuruyerek de gidilebilir merkezi yerlere ama metroyla 2 durak mi neydi zaten. restoran olarak al picchio'yu oneririm. cok begenmistim ben. fontana di trevi'ye yakin bu bahsettigim yer. onun disinda that's amor diye bi restoran da cok iyiydi. o da yine ayni sokakta. gitmisken fontana di trevi'yi de gorursunuz tabi.

kolezyumu mutlaka gorun. roma pass hala varsa alirsaniz sira beklemezsiniz, biz baya bi beklemistik cunku. forum (foro) yine gorulmeye deger.

tiramisu yiyin pompi'de mutlaka. restoranlara gore cok uygun fiyati var ve zaten meshur bir yer. hayatimda yedigim en iyi tatliydi. pompi ispanyol merdivenlerine cok yakin, orayi da gorursunuz.

pantheon'u yine gormelisiniz. orda bi dondurmaci vardi su an adini hatirlayamadim, yine unlu bi yer, yuzlerce cesit dondurmasi var, oraya da ugrayin mutlaka.

simdilik aklima gelenler bunlar.

floransa`da gilli icin +1
  • jpsartre  (26.01.14 20:47:50 ~ 20:51:56)