kablonet + utorrent + google talk sorunu

Kız arkadaşım yeni 512 kbps kablonet'e geçti, utorrent pek güzel çalışıyor, tam hız dosya da indiriyor, gelin görün ki o açıkken google talk sürekli kopup duruyor.
bu neden olur, nasıl çözülebilir, bir fikri olan var mı?

cfosspeed isimli program kurulursa belki çözülür gibime geldi ama emin de değilim.

  • mosmor  (27.05.07 14:02:05)
utorrent kendisi de limit koyabiliyor zaten. proram acıkken sağ klik, limit upload/download var ordan ayarlayabilirsiniz. limit koyacagınız hız orda yoksa en kucuge ayarlayın sonra tekrar sag klik o zmn daha dusuk hızlar da cıkıyor. bu sekilde istediginizi ayarlayabilirsiniz.

  • bryan fury  (27.05.07 17:44:28)
netlimiter kuracaksanız v1.3 bulun onu kurun, ne pro versiyon ne de digerleri duzgun calısıyor. (bkz: netlimiter/@bryan fury)

  • bryan fury  (27.05.07 17:45:27)
netlimiter'in pro 2.0.9.1 versiyonu canavar gibi cali$iyor.
tavsiye ederim, ki zaten cozum yolu da o.
lazim olursa yardimci olurum.
  • sourlemonade  (27.05.07 18:53:19)
robin'im, 512 kabloda cfosspeedmiş netlimitermış kurmana gerek yok. sana değerleri vereyim. dl olarak max. 50 kb civarı yapabilirsin(kabloda eskiden 60 ı görüyordu ama nedir son durum 128 kablo abonesi olarak valla bilmiyorum). upload ise 12 kb civarıdır. uploadı 8 yapıp dl ı da 35-40 yaparsan muhtemelen sorun yaşamazsın. yok hala yaşıyorum diyorsan utorrenttaki max bağlantı sayısını indirmeni ya da aynı anda 1-2 dosyadan fazla indirmemeni öneririm. upload fazla geldiyse o bağlantıyla 5-6 ya kadar indirebilmen lazım o da fazla fazla yeterli. kabloda adsl gibi fazla upload yapınca boğulma durumu yoktur dert etme bol bol ratio yap.

  • ozdek  (27.05.07 22:12:53)
sadece google talk'ta yaşanıyorsa bu sorun, port çakışmasından da olabilir.

  • jose arcadio buendia  (28.05.07 06:05:32)