android'de .edu uzantılı maili ayarlamak

pazar sabahı için pek güzel bir konu değil ama, araştırdım bulamadım: okulumuz .edu uzantılı mailini gmail tabanlı bir sistemde tutuyor, yani okulun kendi sayfasından maile giriyoruz, bildiğiniz gmail çıkıyor, tek fark uzantısı .gmail.com değil de .edu.tr. gmail'de android cihazlara nasıl mail ekleyebileceğimiz yazıyor, ben IMAP üzerinden mailimi eklemeye çalıştım, SSl seçimidir, server'dır vs hepsini dendiği şekilde yazdım, ancak tahminimce .edu.tr uzantılı olduğu için mail adresim, kabul etmiyor. telefonumun mail adresini de gmail adresim olarak seçtim, değiştiremiyorum. gmail ile okul mailimi bir arada kullanayım diyorum, bilgisayardan yapmaya çalıştım, onu da kabul etmiyor, kafayı yiyeceğim. bu konuda bilgisi olan, yardımcı olabilecek olan var mıdır?

teşekkürler..

edu uzantılı adresine gelen mailleri telefonunda kurulu olan mail adresine yönlendirmek en basit çözüm aslında.

support.google.com
  • fuzzy olmak istemistim  (26.01.14 09:49:44)
aslında bunu yapmak istemiyorum, çünkü çok mail geliyor diğerine, bir de dediğim gibi yapamadım, ama tekrar deneyeyim.

yine de, direkt edu uzantılıyı telefona eklemek gibi bir şey hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse süper olur.
  • pasp  (26.01.14 09:51:50)
Bu arada bu tip özel mail adreslerinde (şirket, okul) mutlaka kurulum için rehber olur. çünkü advanced ayarlarda cins cins isimler olabilir. mesela kullanıcı adının başına \bilmemne\ geliyor olabilir veya port olarak 2243 gibi bir sayı kullanılıyor olabilir.

eğer özel bir takım ayarları yoksa gmail kurar gibi deneyebilirsin (ki denemişsindir sanıyorum). olmuyorsa özel ayar vardır ve bunu aynı okula giden birinden başka kimse bilmez ne yazık ki.
  • fuzzy olmak istemistim  (26.01.14 09:59:56)