acaba dersleri tekrar mı alsam?

Merhabalar,

mühendislik 3. sınıf öğrencisiyim şuan, bitirmeye yaklaştık denilebilir yani. bitirdiğimde yüksek lisans yapmak istiyorum ama ortalamam düşük denilebilecek bir durumda, 2.36 gözüküyor şuan için, açıklanmayan 1-2 dersim de var daha, ama bu civarda kalıcak sanırım.

tekrar ders alsam diyorum, olur mu acaba? şuan baktığımda;
1. sınıftan 4 kredililk kimya101, 4 kredilik calculus101 sırasıyla dd ve dc.he bi de 4 kredilik fizik101 var o da dd.
2. sınıftan 3 kredilik akışkanlar mekaniği dc, hidrolik dc, analitik kimya dc.

yukardakilerden sadece kimya101 2. dönem açılmayacakmış. derslere girmek gibi bir zorunluluğum yok, ama girmeye çalışıcam eğer çakışmazsa.

siz olsanız napardınız karar veremedim? alsam mı tekrardan en azından 2 tanesini? bi fikir şeyapsanız?

bence al. ortalamanı en azından 2.5 in üstüne çek. zaten bahsettiğin dersleri alsan ciddi bi artış olacak. son sene de biraz kassan rahatla 2.5 yaparsın.

master başvurusunda çok üzülürsün.yani 3 yapmak zor artık ama 2.5 de bi aşama.
  • sttc  (25.01.14 20:46:44)
eğer ciddi anlamda yüksek lisans yapmak istiyorsan al. çünkü bu civardaki ortalamayla çoğu bölüme başvuramazsın bile.

  • lehim ve havya ile mikrocip yapan adam  (25.01.14 20:48:24)
Dersleri al ve ciddi çalış onlara bence. B falan getirmeye çalış.

  • Lim5  (25.01.14 20:54:23)
akışkanlar ve hidrolik alma derim, diğer açılan kolay olan ve kesinlikle geçebileceğin ve yükseltebileceğine inandığın dersleri al. zamanında abim bir dersi öyle yükseltmek için alıp sonrasında 4 seferde geçmişti.

  • bluesbass  (25.01.14 20:54:45)
kesinlikle al, 2.5 psikolojik sınır gibi bir şey. 2. sınıfa bulaşma 1. sınıftakileri al bence.

  • gates  (25.01.14 21:17:38)