Yurtdışından Bilgisayar Parçası Alabilmek

Selamlar, haswell işlemcili yeni notebook için yükseltme yapayim dedim. Bunun için bir adet ddr3l (ddr3 bellek elimde patlayınca kendisiyle tanıştım) bellek ve bir msata ssd almam gerekli. Belirlediğim ürünler de şu an bizim buralarda satılmıyor. Acaba şu 2 linkteki ürünleri nasıl getirtirim, amazon yollar mı, yollarsa gümrük işleri nasıl olur, alışverişçi arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

www.amazon.com

bu urunler amazondan tr'ye gelmez. amerikada bir arkadasin varsa o getirebilir. onun disinda ebay'den tr'ye gonderim yapan saticilardan alabilirsin.

  • crucio  (25.01.14 11:22:08)
bunlar gelir mi bilmem; ama elektronik de alabiliyorsunuz. onun için amazon'a değil de amazonglobal'a bakacaksın. orada varsa gönderirler.

  • mayeskuel  (25.01.14 11:35:20)
Ebay'den birkaç satıcı buldum sizin önerinizle, satıcılarla görüşüp halledeyim diyorum ama gümrük kısmı nasıl olacak, takıldı diyelim prosedür nasıl işliyor? Çok cahilim bu konuda bir sürü forum çıkıyor google aramalarında, cevap bulamıyorum.

  • superior  (25.01.14 11:42:38)
gumruge takilirsa vergisini odersin alirsin. yapcak bisi yok. urunlerin uzerine gift yazdirabilirsen takilma ihtimalini dusurur ama garantisi yok. tahminim bu urunler takilmaz. cunku piyasasi olan seyler degil. kendine aldigin cok bariz. ayrica limitlere de uygun

  • crucio  (25.01.14 12:32:10)