İnternetten alışverişte hiç dolandırıldınız mı?

Ben uzun zamandır ve sürekli olarak internetten alışveriş yaparım. Bugüne kadar sadece 7 lira dolandırıldım. Ama bildiğim dolandırıldım yani.

Premium üyelik alıcaktım, ben ödemeyi yaptım ama eleman kayıplara karıştı.
Para fazla değildi ama salak yerine konmak koymuştu.

annem dolandırıldı.. 500 küsür lira kadar.. dava açtı falan ama 4-5 yıldır hala sonuçlanamadı..

  • chatrefhill  (25.01.14 00:53:47)
bi avize aldım, avize bildiğin 3 liraya üretilmiş fakat 45 liraya satılıyor.

tahmin et bakalım avizenin üretildiği yer neresi, türkiye.

hepsiburadaya buradan teşekkürlerimi iletiyorum, yatak odamda şuan anormal derecede çirkin görünen ve hiç bir işlevi olmayan bir avize var, kafamın 3 katı boyutta, nası mutluyum varya kelimelerle anlatamam..
  • Mackinaw  (25.01.14 00:54:59 ~ 00:55:58)
internetten tanıştığım can ciğer dediğim bi arkadaşım vardı, 120 lira dolandırdı. ondan başka da olmadı.

  • tescillimarka  (25.01.14 01:43:35)
Büyük sitelerin genelde fraud departmanları oluyor.Dolandırıcılık riskini en aza indiriyor bu departman.

  • Solem  (25.01.14 01:54:21)
annem dolandırıldı benim de 150-200 tl gibi bi şeydi.

  • xenophobe  (25.01.14 01:58:20)
Eğer dolandırıcılık sayılıyorsa hizlial.com'dan bilgisayar aldım ve parayı taksitle ödedim. Bir kaç gün sonra o ürünün stokta olmadığı bilgisini ve paramında aydan aya kredi kartıma iade edileceğini söylediler. Hakikaten ödedilerde ama paramı bir güzel kullanmış oldular.

Ürün fiyatına göre çok iyiydi ve bu tarz siteler zaman zaman bu taktiklere başvuruyormuş diye duydum.
  • Nocturne  (25.01.14 02:02:23)
evet

  • blossom  (25.01.14 02:32:15)
garanti paramatikte havale yaparken bozuk para kalmadığı için para üstüm çıkmadı şube de kapalı olduğundan 6-7 lira gibi bişey gitti öyle. hepsiburada'dan netbook aldım 1 ay göndermediler stokta değil dediler satışı yok dediler iptal edicem deyince kargoda dediler o netbook bana gelene kadar kur farkıyla 50-60 lira zarar ettim. babam bal reklamlarına inanıp 110 liraya 3 kavanoz glukoz şurubu almıştı. öyle.

  • apartman teyze  (25.01.14 02:40:24)
idefix tarafından dolandırıldım ben 4 aydır ne ürün var ne para.

  • ehti  (25.01.14 03:23:08)
Orjinal denilen ayakkabı merdivenaltı üretimi çıktı

Ilk internetten alışverişlerimdi, napim
  • dieselsingle2  (25.01.14 09:08:17)
yüzlerce kez alışveriş yaptım. ama yaşadığım tek tatsızlık hong kong'dan aldığım kulaklığın sahte çıkması. şikayet edince de paramı geri aldım zaten.

  • bira sisesi kapagi  (25.01.14 09:15:23)
benim dispute yapmakta gecikmem ve tracking code a ne gerek var yahu dememden ötürü buyincoins 5 usd'lik siparişimi göndermedi ve paranın üstüne yattı.(göndermiş de olabilir gerçi bizim ülke içindeki ptt de kaybolmuş olabilir tracking code olmayınca bulamıyorsun)
bunun dışında netten mal alır satarım ama basit kurallara uyduğum için allaha şükür hiç dolandırılmadım.

  • ozdek  (25.01.14 09:26:19)