İnsanlar İçki İçerken Rol mü Yapıyor?

Hayatımda 50'den fazla defa sarhoş olmuşumdur. Tüm içişlerim biran önce bitirmeye yönelik olmuştur. Jack Daniels'ından tut rakısına kadar, absolute'dan tut her türlü karışıma votka tonik cin toniğine kadar her şeyi tattım. Filmlerde böyle keyifli keyifli oturup severek içkinin yudumlanması olayını anlamıyorum. Ya da oturup zevkine bira içilmesini. Abi gerçekten ama gerçekten iğreniyorum. Sorun bende mi bilmiyorum. İçkiden zevk aldıklarını söyleyenler... Nasıl başarıyorsunuz bunu?

Not:Tequilla hariçtir.(Limon tuz sayesinde o da)

Ickiden zevk almak bir basari degil ki. Ben zevk aliyorum ickiden ancak mesela kelle pacadan zevk almam. Ama severek kelle paca icenleri de basarili olarak gormuyorum, damak tadi meselesi.

  • crown  (24.01.14 19:14:53 ~ 19:15:28)
@crown kendinizi kandırdığınızı düşünüyorum.

  • oddyseus  (24.01.14 19:16:23)
zevk alan insanın kendini kandırdığını düşünüyorsan zaten anlayamazsın. Neden yalan söylesin ki bunca kişi? İçki zevk alınarak içilebilen bir şeydir, bence sorun sizde. Ayrıca iğreniyorsanız neden içiyorsunuz mesela?

  • whoosie  (24.01.14 19:17:57 ~ 19:18:24)
bira dışında hepsinde katılırım ama biranın tadı ayrı ya. buz gibi bira böyle, fıstık falan. inanılmaz keyifli ve lezzetli bir içecek bence. geri kalanını ben de sevmiyorum, kafa yapsın diye içiyorum sırf.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (24.01.14 19:18:49)
@whoosie mazozişt değilim tabi ki kafasına ulaşmak için. Damardan verilen alkoller satsınlar tekelden onu alayım.

  • oddyseus  (24.01.14 19:20:00)
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu evet bir takım kombinlerle içilebilir hatta sevilebilir seviyeye gelebiliyor. ama yanında eşlik edecek bi yiyecek olmadan içip zevk alanları anlamıyorum.

  • oddyseus  (24.01.14 19:23:04)
Ben de bilakis "icki kafasi" dediginiz noktaya gelmemeye ozen gostererek tadi icin iciyorum iste. Cakirkeyif olmaya baslarsam birakiyorum icmeyi cunku o noktadan sonra pek tat vermiyor.

  • crown  (24.01.14 19:23:52)
Alkolu sarhos olmak icin icmiyorum, hatta sarhos da olmuyorum. Tadini keyfini esligini sevdigim icin tuketiyorum. Tadina bakip sevmedigim alkollu icecek de var tadini sevip zevkle tukettigim icki de var.
Alkolde amac sarhos olmak degildir sonuc olarak sarhosluk gorulebilir. Alkol kulturunun carpik olusmasindan bunlarin hepsi. Icmek de icmemek de marifet degil, hele cikip kafasi icin katlaniyorum demek cok sacma. Beyine yeterince hakim olabilirsen sifir alkol ve uyusturucu ile dogal kafaya cok guzel erisebilirsin.

  • nwnd  (24.01.14 19:25:42 ~ 19:26:20)
Skoç içiyorum, çok zevk alıyorum. Kokusundan dahi.

  • Beckwith  (24.01.14 19:26:06)
abi çakırkeyf olmaya başladığında bırakıp nasıl 50 den fazla sarhoş oldun.o denklemi çözemedim?
ps:sorun sende.

  • rakicandir  (24.01.14 19:26:56)
illa her türlü alkolü seveceksin diye bir şey yok. en basit şekliyle arkadaşım vodkayı sek içmeyi seviyor, ben 1e 1 karıştırıyorum, başka birine 1e 1 çok alkollü gelebiliyor.

soruna cevap hayır rol yapmıyoruz. içkiyi güzel yapan en önemli şey ortamdır. sıcak bir yaz gününde içilen soğuk bir misali. bunun dışında alkol konusunda doğru markaları tercih ettiğini düşünmüyorum. ayrıca onlarca çeşit denedim demişsin ama tadı birçok meşrubattan daha güzel olan kokteyller var.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (24.01.14 19:27:19)
rakıyı hiç de rol yapmadan içebiliyorum. sarhoş olduktan sonra zaten ayrı ama olana kadar, az kayıntıyla böyle, çok değil ama az.
şarap falan o da öyle.
bira zaten şerbet gibi gidiyor. o ilk yudumun tadını arttırabilmek için denemediğim yol kalmadı.
tekila tuz ve limon olmadan da içilir pek ala.
votkanın bi numarası yok. gerçi dur, votkayı bi limonu ısıra ısıra içme yöntei fena değildi.
viski zulüm. içmesini öğrenemediğimden olabilir ama.

önemli olan ağız tadını bozmadan içebilmek. az miktar meze bu yüzden şart. zaten seni rahatsız eden alkolün tadı değil kokusu. o da içerken nefes alıp vermene göre değişiyor. bir de alkol bedeninde dolaşmaya başlayınca zaten içimin kolaylaşıyor. yani tvde alkolik tiplerin alkol alışını canlandırıyorlar biraz o yüzden gerçekçi olmuyor gibi.
  • tek millet tek dil tek yuzuk  (24.01.14 19:27:38 ~ 19:30:58)
@rakicandir çakırkeyf olmaya başlayınca bırakıyorum diyen ben değil crown'du. 50 defadan fazla da sarhoş olan benim.

ps: sorun kimdeymiş?
  • oddyseus  (24.01.14 19:30:21 ~ 19:35:32)
yok hocam kandırmıyorum en azından ben seviyorum akşam bir kadeh içmeyi çok keyifli bir şey kafanı dağıtıyor rahatlatıyor günün yorgunluğunu alıyor bir sürü sayısız yararı var.

img01.alkislarlayasiyorum.com
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.01.14 19:38:07)
size bi polonya votkasi lazim. cogu ickinin tadi kotu evet ama ruh haline gore mesela bazen biradan igrenen bende bazen guinness su gibi akip gidiyor.
iyi bi votka ne bogazi yakiyor ne yuzunu eksitiyor adamin.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (24.01.14 19:44:42)
hiç mojito denedin mi canım?

  • bi sigara bi bacardi  (24.01.14 19:46:36)
(bkz: damak tadı) bu kadar basit bir şey. herkes her tadı (alkol çeşitleri ve bir sürü farklı yiyecek içecek de dahil) sevmek zorunda olmadığı gibi, sevenin yadırganması da anlamlı değil.

  • nimberjack  (24.01.14 20:00:10)
Ben de vodka-tekila sevmem mesela ama ozellikle Toronto'ya geldigimden beri dunyanin her yerinden bira tatma sansim oldu, bira super bir sey. Arada da iyi bir viskinin her zaman gideri vardir. Her ickiyi sevmek gibi bir zorunluluk yok. Ha, sevmiyorsan da sevmiyorsundur, kasma.

  • fortisvita  (24.01.14 20:09:08 ~ 20:19:40)
güzel bir kırmızı şaraptan, alman yapımı bir buğday birasından, single malt scotch viski'den aldığım zevki, lezzeti başka hiçbir şeyden alamıyorum. kokteyl olayına daha girmedim bile bak.

talisker'in kapağını açınca gelen hafif isli deniz suyu kokusu bile güzel.
  • king lizard  (24.01.14 20:22:12 ~ 20:25:37)
şöyle ki bir gün çok sıkı bir şekilde çalış böyle kas gücü gerektiren bir işte ama epey bir yorul akşam iş bitincede açık havada bir bira içmeyi dene. ben de içki içmeyi çok sevmem ama o yorgunluk birası yok mu, bildiğin ilaç.

  • maltalı  (24.01.14 20:31:27)
www.eksiduyuru.com şu duyuruya bi göz atarsan anlarsın bence.

içki 'kafa yapmak' için içilecek bir şey değildir, kafa yapmak istiyorsan eski torbacımın numarasını verebilirim...

dipnot: torbacı ironidir, silmeyiniz yok bende torbacı filan ayrıldık biz.
  • Mackinaw  (24.01.14 21:21:17 ~ 21:22:34)
king lizard +1 Hepsini geçelim, "şarap" diye bir gerçek var.

  • timburton  (24.01.14 21:27:08)
Kusura bakmayin da biradan, saraptan vb. kastiniz da muhim. Bira derken efesse bu bir an evvel bitirmeye cabaladiklarinizdan birisi mesela, hislerinizi bir nebze anlayabilirim. Her karisimi denediginizi zannetmiyorum cumlelerinizden, hele farkli markalara asina oldugunuza da inanmiyorum. Yani jack, olmeca, absolut, efes dediginizden boyle duusndum( tmm efesi ben ekledim ama kesin dogru)
Tek basina bira bile derya deniz ki digerlerine girmeyelim hic. Turu. Mayasi, tadi o kadar farkli ki, gayet lezzetli bir cok tur var olay lezzetse, mesela suraya bir goz atin derim birasevdasi.blogspot.com.tr

Acikcasi kafasina ulasmak icin iciyorumu gorunce bosa yazmisim gibi hissettim.
Zaten bu amacla, sonuc dogal.
  • elmali kurabiye  (25.01.14 03:10:27)
hayatında rakı mezesi görmemiş ya da ne bileyim rakı peynir yapmamış birinin açabileceği bir duyurudur bu. hayır hepsini geçtim onca rakı balık yapan insanda mı sence rakı kafası için uğraş veriyor?

  • ssge  (25.01.14 03:40:15)
ben de hep merak etmişimdir.

  • kahvefincani  (25.01.14 05:17:45)