Interrail yapmis olanlar bi bakabilir mi?

Selam,
i42.tinypic.com

fotografta gördügünüz olasi bir interrail guzergahi...
daha önce hic yapmadigim icin ne kadar mantikli bilemedim.
Yapmis olan arkadaslarin gördügü hatalar ve/veya tavsiyeleri varsa eger cok sevinirim.
ne gibi tavsiyeler... hangi bileti almaktan fayda var, nerden baslayip nerde bitirmeli...
belki birkacinizin bazi sehirlerde ucuza kalacak tavsiye edebilcegi yerler bile vardir...

Simdiden tesekkür ederim.

güzergah bence polonya dışında güzel. hem yolu uzatıyor hem de polonya'da pek bir numara yok ki?

onun yerine Münih - Prag - Berlin yapsan daha güzel olur.
  • nesilsiz  (24.01.14 15:42:35 ~ 15:42:52)
fransadan güneye inmek daha güzel

  • la noix  (24.01.14 15:46:38)
Buyuk bir soru isareti.

  • otonom  (24.01.14 15:52:30)
şehirlerarası mesafe çok uzun. bu kadar az şehir görmek için bu kadar yol tepmek mantıklı değil. orta- doğu avrupa ya da batı - güney avrupa planlasan daha rahat edersin.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (24.01.14 15:54:27)
polonya'daki sehir Auschwitz. bu yüzden vazgecmek istemiyorum.
sehirler az oldugu icin mesafe idare eder diye düsünmem yanlis mi? az sehir ama cok yol, sehirleri gezecek de cok vakit diye düsünüyorum :(

  • cnrr  (24.01.14 16:06:37)
Prag veya Budapeşte'yi bir şekilde araya sıkıştırabilirseniz çok keyifli olabilir.

Ayrıca İngiltere Schengen'e dahil değil, ayrı vize istiyor, unutmayın.
  • metalik  (24.01.14 16:11:21)
dresden, prag ve brugge'ü öneriyorum yol üzerinde.

  • king lizard  (24.01.14 16:33:04 ~ 16:34:03)
barcelona olmadan interrail mi olurmuş?

onun dışında güzel bence
  • eurhka  (24.01.14 16:36:30)
Bir yerde "bir şey" olup olmadığı kişiye göre değişir, bana göre ise bu rotadan Krakow'u çıkarmanız hata olur. Beni en çok etkilemiş şehirlerden biri (Auschwitz dahil elbette.) Kaldı ki Polonya da ülke olarak hiç de yabana atılacak bir yer değil.

Fakat şöyle yapabilirsiniz: Berlin - Münih - Prag - Krakow - Viyana - Budapeşte - Ljubljana ve oradan İtalya. Paris'ten doğrudan Amsterdam'a çıkmak yerine Brugge'e uğrayarak çıkabilirsiniz ona da katılıyorum. Ama diğer şehirlere verdiğiniz zamandan kısarak değil, toplu zamanınızı arttırarak imkan varsa bu rotayı çoğaltmanız benim önerim.
  • bi mekan  (24.01.14 16:42:41)