video boyutu sorunu

2 dakika 50 saniyelik bir video var elimde ama boyutu 623 MB
3 dakika 59 saniyelik bir video var elimde ama boyutu 847 MB

Yukarıdakiler gibi 10 tane falan video var elimde, bunları daha kısa boyutta nasıl yapabilirim?

cevap değil ama uzantıları nedir ki onların? ayrıca kaliteleri ne kadar süper?

merak ettim de mazur görünüz..
  • dambil  (13.05.09 00:19:58)
1080p olsa gerek diyecegim ama onlar bile bu kadar tutmaz.

dandik bir wmv nin hatali cevrilmis halleri olabilir mi acaba diyorum?
  • entrapmen  (13.05.09 00:22:37)
bildiğim tek converter bu (bkz: total video converter). daha iyileri vardır mutlaka...

3 dakika ve 700 mb, hmm... time warp'un orjinal kayıtlarına ulaştınız sanırım...
  • mahallenindelisi  (13.05.09 00:29:29)
format factory adlı mükemmel programı tavsiye ediyorum hemi de beleş.

  • rentts1  (13.05.09 00:37:32)
ayrıca boyutlar gayet normal mini dv nin ham avi olarak görüntüsü 5dk 1gb tutmakta.

  • rentts1  (13.05.09 00:38:19)
.mpg
.avi
türünde dosyalar, ha birde dvd var ama ona lafım yok, o büyük olsun tamam, onu bir şekilde ufaltırım video dönüştürme programlarında falanda. Bu 2 dakikalık görüntüler nasıl bu kadar boyut almış?
Görüntüler çok kaliteli bu arada. Bir kısa film yönetmenine ait videolar bunlar. Bildiğimiz tv dizilerindeki görüntüler gibi.
  • daglien  (13.05.09 00:41:45)
ham, işlenmemiş görüntülerdir onlar. çeşitli codec ve programlar yardımıyla makul boyutlara indirebilirsiniz.

şurayı bir inceleyin isterseniz:
forum.divxplanet.com
  • sallayancay  (13.05.09 02:30:48)
mac kullanıyorsanız handbrake iyidir.

  • turkish tekila  (13.05.09 03:32:41)
her şeyi unutun. sorenson squeeze'i deneyin. Hatta bakın başlıkta yazılan entry'ye. %100 doğru birt entry'dir o. Ben sorenson squeeze'den başkasına asla elimi değmem. Böyle bir optimizasyon olamaz, enfestir.

  • gozupek  (13.05.09 06:44:14)