istatistik'ten anlayan bi' arkadaş, final sorusu acil.

arkadaşlar okuyabildiğiniz kadarıyla soruları cevaplayabilirseniz çok sevinirim. biraz geç oldu ama sabah 10:30'a kadar vaktim var. soruların ilgili tablolarını aşağısında vermiş hoca. hipotezlerle filan ilgili. çalıştığım için derse gidemedim, yardımcı olana arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

dostum foto bana ait degil. elimde tek bu var. biraz dikkatli bakarsan okuyabilirsin istatistikten anlayan arkadasim.

  • lizardking34  (24.01.14 07:01:02)
435 kişi üzerinde yapılan bir anket çalışmasında katılımcıların "internette geçirdikleri süre" ve "cinsiyetleri" ...orulmuştur. Buna göre katılımcıların internette geçirdikleri süre ile cinsiyetleri arasında anlamlı bir ilişki olduğunu söylenebilir mi? Aşağıdaki tablolarda yer alan sonuçları %5 hata payı ile değerlendiriniz.

a) Hipotezleri belirtiniz.

b) Ki-kare (Chi-Square) Test yöntemi kullanılmasının sebebini belirtiniz.

c) Sonuçları yorumlayıp hangi hipotezin doğru olduğu ile ilgili kararınızı yazınız.

bu soruda "asymp Sig" oranını göremiyoruz malesef ama sanırım soru tipini anladın. en azından buna benzer bir soruyu nasıl yapacağımı anlatabilir misin?
  • lizardking34  (24.01.14 07:11:25 ~ 07:12:36)
az çok bu tarz şeyler yaptım. yapacak bişey yok sonucu yazarım en kötü buraya:)

  • lizardking34  (24.01.14 12:33:39)
eyvallah sagolasin bro:)

  • lizardking34  (25.01.14 01:04:17)