abd'de cinsel suçluların ifşa edilmesi hakkında

dizi ve filmlerden biliyorum, amerikalılarda bir yasa var, hapisten çıkan cinsel suçlular takip ediliyor, bir eve taşındıklarında komşulara haber veriliyor falan. internette haritalar var, nerelerde oturduklarını görebiliyorsunuz.

bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? beni rahatsız eden bir şey var ama ne olduğunu bulamıyorum bir türlü. suçlunun topluma kazandırılması açısından hayatını çok zorlaştırdığı kesin ama "bir kez yapan yine yapabilir" deyip ifşa edilmesi gerektiğini düşünen de çok. bu uygulama bizde olsa neler olurdu? mahallenizde bir tecavüzcü oturduğunu bilseydiniz hayatınızda bir şey değişir miydi?

sadece pedofililere diye biliyorum. gebersin, yansın, kül olsun ibneler.

  • sarhosken alinan hesap  (23.01.14 22:01:33)
ifşa edilsin. imkanım varsa taşınırdım. kendimi, ailemi tehlikeye atamam. hem de öyle biriyle yakın konumda olmak istemem

  • rock n roll  (23.01.14 22:04:05)
idam kesin çözüm diyorum.
İfşasına gerek de kalmaz.
Peşinen söyliyim her suçun cezası idam değildir gözümde.
  • basond  (23.01.14 22:05:44)
sadece pedofili olduğunu bilmiyordum. galiba burada beni rahatsız eden şey yargı sisteminin tutumu. adam gibi müebbet veremiyor, sonra böyle bir uygulamaya gidiyor

  • kül  (23.01.14 22:08:43)
eğer o kişinin suçlu olduğu '''kesin olarak''' doğruysa ve çocuk tecavüzü gibi ağır bir suçsa falan.

ve bi şekilde avukatı çok iyi olunca tahliye filan ediyolar ya.
hah işte öyle durumlarda amına bile koyulmalı.
adam hapise girip ceza çekmeyi'''isteyecek''' kıvama getirilmeli.
  • kahvefincani  (23.01.14 22:11:09)
Megan's Law. Bu yasanin cikmasinin bir dayanagi var. Zamaninda 7 yasindaki kizi pedofilik komsusu tarafindan tecavuz edilip oldurulen kadin demis ki eger ben bu adamin onceden pedofilik oldugunu bilseydim kizimi onun yanina gondermezdim ve kizim da simdi yasiyor olurdu. Pedofilinin tedavisi yok. Yapan tekrar yapar.

  • congratulationsyouwon  (24.01.14 04:41:32 ~ 04:43:59)