Ukrayna'daki olayları kısaca özetleyip, takip edebileceğim yer söyleseniz?

Çok güzel olur. Kim kimi, kim neyi savunuyor. Tek olay AB ve Rusya arasındaki bölünme mi? Onun dışında hükümete karşı bi birikmiş kin mi var?

Ve olayları takip ettiğiniz yerler var mı? Ayıca fotoğraflar da.

ben burayı takip ediyorum.

twitter.com
  • tepedeki psychedelic adam  (23.01.14 09:58:46)
öncelikle şunu söyleyeyim, bu protestocular sağ kanattan. bizdeki gibi sol değil. anlamadığım bir şekilde bizdeki solcular oradaki protestoları destekliyorlar sırf onlar da sol görüşlü diye. aslında şu an protestoların en güçlü lideri konumundaki parti bizim mhp gibi bir şey işte. komunist parti ve diğer sol partilerin bu protestoyla bir alakası yok. aslında her şey yeni başlamadı. birkaç yıl önce rusların çoğunlukta olduğu bölgelerde rusça da ana dil kabul edilebilir şeklinde bir yasa çıkardılar. kusra bakma tam ne olduğunu ben de bilmiyorum ama buna yakın bir şey. bu sene olayların başlama sebebi ise ukrayna hükümetinin avrupa birliği'yle olan süreci askıya alması. bunun sebebi olarak da rusya ve putin'in baskısı olarak görülüyor. ilk roundu rusya kazanmış, ab kaybetmiş gibi gözüküyor. ukrayna ab için bir kayıp değil ancak rusya'nınki bir güç gösterisi bir yandan.

  • ack3000  (23.01.14 15:30:46)